آتش سوزی در محل انباشت و بازیافت پسماند اهواز عمدی بودآتش پاد علی تراب پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این آتش سوزی ساعت ۲۰:۵۶ شامگاه سه شنبه به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد که بلافاصله سه دستگاه خودروی سنگین اطفای حریق و یک دستگاه تانکر آبرسان به محل اعزام شد.
وی تاکید کرد: این آتش که به صورت گسترده در چند نقطه زبانه کشیده بود در ساعت ۲۳:۵۸ مهار شد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز تصریح کرد: با توجه به نوع آتش سوزی و پراکندگی آن در نقاط مختلف عمدی بودن آتش سوزی محرز شد .
وی گفت: این چهارمین باری است که این محل دچار آتش سوزی می شود و با توجه به گستردگی و نوع دسترسی به آن هنوز عاملان این آتش سوزی شناسایی نشده اند.
آتش پاد تراب پور تاکید کرد: آتش سوزی در این محل علاوه بر آلودگی زیست محیطی موجب غبار در سطح شهر و ایجاد بوی بسیار نامطبوع و آزاردهنده می شود.
وی ادامه گفت: در تابستان ۹۶ آتش سوزی عمدی و گسترده در سایت پسماند صفیره چندین شبانه روز به طول انجامید و خسارات فراوانی به مجموعه ماشین آلات عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز که با حضور حداکثری در عملیات اطفا شرکت کرده بود وارد شد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهارکرد: در سال ۹۶ شدت آتش سوزی در این سایت نگهداری و بازیافت پسماند به حدی بود که دود و بوی مواد سوخته شده در هوای اهواز احساس می شد و در مواردی موجب لغو چند پرواز فرودگاه این شهر شد.
سایت انباشت و بازیافت پسماند صفیره در شرق اهواز در جاده ماهشهر و رامهرمز در بخش غیزانیه قرار دارد.
۷۱۶۴/۶۰۰۲انتهای پیام /*