به گزارش ایسنا، سردار” قاسم رضایی” در جمع خبرنگاران استان قزوین، اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی نیروی انتظامی به عنوان قوه عاقله و همچنین مسئول حفظ امنیت کشور، برخورد با اراذل و اوباش و پس از آن موضوعات امنیتی، اولویت دارترین ماموریت این نیرو به شمار می آید.

وی با اعلام اینکه چنانچه کسی بخواهد باعث سلب آسایش و آرامش مردم شود با اقتدار و برخورد پشیمان کننده نیروی انتظامی مواجه خواهند شد، به اراذل و اوباش هشدار داد: تا دیر نشده دست از رفتارهای هنجارشکنانه بردارند و به مسیر شهروندی بازگردند و چنانچه به مسیر خود ادامه داده و ایجاد رعب و وحشت و قدرت نمایی کنند هیچ جایی در جامعه نداشته و نقطه امنی در کشور برای آنها نخواهد بود.

جانشین فرمانده ناجا، قاچاق کالا را یکی دیگر از خط قرمزهای نیروی انتظامی دانست و تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا مورد تاکید فرمانده ناجا برای نیل به تحقق شعار سال و فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.

این مقام عالی انتظامی کشور درباره تمهیدات ناجا در خصوص بازگشایی مدارس، گفت: نیروی انتظامی در این قضیه چند مسئولیت دارد که یکی بحث ترافیک و سهیل عبور و مرور است ولی مهمترین مسئولیت ما،  با توجه به شیوع کرونا و فعالیت مجازی دانش آموزان در فضای سایبری است.

وی با تاکید بر حضور جدی پلیس فتا در فضای مجازی، تصریح کرد: نیروی انتظامی آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با آموزش و پرورش  و مردم  در زمینه  فضای مجازی داشته و توصیه ما به خانواده ها این است که ضمن استفاده از فضای مجازی بر رفتار فرزندان خود در این محیط نظارت کنند و مراقب آسیب های این فضا باشند و هشدارهای پلیس را در این زمینه جدی بگیرند.

 سردار رضایی در پاسخ به پرسشی درباره کاهش جرایم، گفت: اقدامات نیروی انتظامی عمدتا به سمت کشف علمی جرم پیش می رود لکن پیشگیری بر کشف اولویت دارد برهمین اساس در پیشگیری از جرایم که به صورت تخصصی، آن را دنبال می کنیم، تاکید ما بر مشارکت مردم در تامین امنیت است که این موضوع به عنوان یک اصل پیشگیرانه به صورت جدی در دستور کار ناجا قرار دارد.  

جانشین فرمانده ناجا همچنین با تأکید بر لزوم متناسب بودن هزینه جرم با مجازات آن، گفت: هزینه جرم در کشور ما بازدارنده نبوده که در این رابطه کارگروهی با همکاری دستگاه قضائی و نمایندگان جهادی مجلس یازدهم تشکیل شده و انتظار داریم تا قوانینی تصویب شود که دغدغه مردم را در این زمینه رفع کند و مجازات سارقان بازدارنده باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار رضایی در خاتمه تصریح کرد: در گام دوم انقلاب مردم انتظار اجرایی کردن قوانینی را دارند که برای آنها ایجاد آرامش کند و برآورد ما به عنوان متخصص در این امر، این است که هزینه جرم باید متناسب با جرم تعریف شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید