آموزش دهیاران و شوراهای روستاها با هدف اشتغال و کار آفرینیبه گزارش خبرنگار ایرنا عبدالله حسینی روز یکشنبه در نشست بخشداران منطقه یک خوزستان در سالن جلسات فرمانداری اندیمشک افزود:در این راستا دوره های آموزشی برای ارتقا سطح آگاهی این افراد برگزار می شود.
وی تعداد روستاهای استان خوزستان را چهار هزار و ۵۲ روستا عنوان کرد و گفت:با افزایش سطح آگاهی دهیاران و شوراهای اسلامی ، بستر برای توجه بیشتر به مناطق روستایی و کمک به ایجاد و توسعه اشتغال روستایی فراهم می گردد.
وی بهبود سطح کیفی زندگی روستاییان را مهم و ضروری دانست و افزود:برای تحقق اشتغال در مناطق روستایی نیز ، طرح های دارای تعریف اقتصادی جمع بندی شده و در یک کمیته تخصصی تر پیگیری می گردد.
حسینی کارآفرینی را گام مهم برای کمک به اشتغال روستاییان دانست و گفت:از کارآفرینان روستایی نیز حمایت می شود.
مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان توجه به بخش کشاورزی و دامداری در سطح روستاها را لازم دانست و افزود:نباید از این ظرفیت غفلت شود.
وی گفت:در حال حاضر حدود یک هزار و ۶۴۷ دهیاری در استان خوزستان وجود دارد که ۲۸۴ دهیاری دیگر نیز به آنها افزوده خواهد شد.
فرماندار اندیمشک هم اشتغال خانگی را یکی از اهداف مسئولان این شهرستان عنوان کرد و گفت:به منظور کمک به روستاییان و بهبود وضع معیشت آنها ، توسعه مشاغل خانگی در اندیمشک مورد توجه جدی قرار گرفته است.
پیمان جهانگیری افزود:در این راستا طرح های مختلفی در سطح مناطق روستایی بخش الوار گرمسیری و بخش مرکزی اندیمشک در دست اجراست.
وی مهمترین مشکل را در سطح روستاها معضل بیکاری دانست و گفت:با راه اندازی طرح های اشتغالزای روستایی و بستر سازی برای ایجاد مشاغل خانگی بخشی از دغدغه های روستاییان کاهش می یابد.
جهانگیری گفت:با توجه به وضعیت موجود کم آبی و کاهش نزولات آسمانی ، بخش کشاورزی در سطح روستاها نیز دچار شرایط خاصی شده است که نیاز این روستاییان را برای ایجاد مشاغل خاتگی و تقویت سایر بخش ها بیشتر می کند.
وی گفت:راه اندازی طرح های زودبازده ، آگاهی بخشی،تقویت مشاغل خانگی و توسعه زیرساخت های روستایی موجب کاهش مهاجرت ها و عدم خالی شدن روستاها می گردد.
وی همچنین خواستار توجه به مشکلات روستاهای فاقد دهیاری شد.
۷۲۸۱/۶۰۶۸انتهای پیام /*