آیت الله شبیری زنجانی: اماکن درمانی درقم توسعه یابدبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی استانداری قم، وی در دیدار استاندار و جمعی از مسئولان استان قم، تکریم مسافران و زائران را مورد اشاره قرار داد و افزود: ارائه خدمات مناسب و شایسته به زائران و ساخت و توسعه اماکن درمانی چون بیمارستان یکهزار تخت خوابی دردست احداث، می تواند سبب تکریم مجاوران، زائران و مسافران درقم باشد.
سالانه حدود ۲۰ میلیون زائر و مسافر وارد استان قم می شوند.
درحال حاضر ۱۱ بیمارستان دولتی و خصوصی در استان قم فعال است.
بیمارستان یک ‌هزار تختخوابی خاتم از مصوبه های دولت تدبیر و امید درقم است که در دهه فجر سال ۹۴ کلنگ زنی شد؛ قرار است این بیمارستان در هفت طبقه و با مساحتی بالغ بر۲۰۰ هزار مترمربع، در شهرک سلامت خاتم احداث شود.
آیت الله شبیری زنجانی درادامه به اهمیت خلوص درکارها تأکید و اظهارداشت: جایی که کار برای خداوند و خالصانه انجام شود، در مسیر صحیح پیش خواهد رفت.
وی ضمن آرزوی توفیق برای مسؤلان در انجام وظایف خود، ادامه داد: امیدواریم با یاری خداوند، شاهد رفع مشکلات کشور و پیشرفت ایران اسلامی باشیم.

** استاندار قم نیز دراین دیدار به افتتاح بیمارستان ۱۷۲ تختخوابی شهدا در منطقه نیروگاه قم در راستای توسعه مراکز درمانی در استان اشاره کرد و گفت: طرح بیمارستان یکهزار تخت خوابی دهکده سلامت در منطقه پردیسان نیز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است که با ۱۵ درصد پیشرفت و کار شبانه روزی جزء طرح های سرآمد در حوزه توریست درمانی خواهد بود.
بیمارستان ۱۷۲ تختخوابی شهدا قم با ۱۶ هزار مترمربع زیربنا و اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال، پنجشنبه هفته گذشته طی آیینی با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.
سید مهدی صادقی همچنین با تاکید بر روند مناسب توسعه اشتغال درسال گذشته، اظهار کرد: برنامه استان قم حفظ مسیر رو به رشد اشتغال و تلاش برای تسهیل و رونق تولید است.
وی تصریح کرد: سال گذشته حدود ۳۵۰ طرح طی ۲ مرحله در هفته دولت و دهه فجر با اعتباری بالغ بر ۹ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال در حوزه های فرهنگی، بهداشت و درمان، ورزشی، کشاورزی و غیره به بهره برداری رسید.
۱۱۷۵ / ۶۱۳۳/انتهای پیام /*