اتاق فکر برای جلوگیری از طلاق ایجاد شودبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی روز شنبه در همایش طلایه داران تبلیغ استان تهران افزود: ۱۷۵ هزار حکم طلاق طی سال گذشته در کشور صادر شده که نشان دهنده شکستن قبح آن در جامعه است.
وی اظهار داشت: بیکاری مردان، فقر، اشتغال زنان، اختلاف فرهنگی و طبقاتی، فساد و فحشا، اعتیاد، ازدواج اجباری و ثروتمند شدن ناگهانی مردان از علل اصلی طلاق محسوب می شود.
وی با بیان اینکه ۴۷ درصد طلاق ها در پنج سال ابتدایی زندگی انجام می شود، عنوان کرد: تعدیل نکردن اخلاق توسط زوجین، ناتوانی در حل مشکلات و معضلات زندگی مشترک و دخالت خانواده ها از مهمترین دلایل اختلافات است.
غضنفرآبادی در ادامه به مشکلات فردی و اجتماعی طلاق پرداخت و یادآور شد: طلاق در بعد فردی باعث احساس گناه، مشکلات مالی برای زنان، مشکلات اخلاقی و روانی، انزوای اجتماعی و از دست رفتن فرصت های مطلوب ازدواج می شود.
وی اعتیاد را یکی از مشکلات اجتماعی طلاق عنوان کرد و افزود: افرادی که طلاق را تجربه کرده اند ناخودآگاه بیشتر به سمت مواد مخدر و اعتیاد گرایش دارند و همین امر باعث مشکلاتی مانند سرقت در مردان و فحشا در زنان می شود.
غضنفرآبادی افزایش فرزند طلاق، احساس سرخوردگی و خودکشی را از دیگر عوامل اجتماعی طلاق در جامعه مطرح کرد و گفت: افزایش زنان مطلقه و هوس بازی برخی مردان باعث ایجاد خیانت در روابط زوجین می شود که در نهایت موجب افزایش این آمار می شود.
وی در ادامه اطلاعات و راهنمایی های روحانیون را در پایین آوردن طلاق بسیار مهم ارزیابی کرد و عنوان داشت: روحانیون با انگیزه بالا وارد میدان شوند و در خصوص مشکلات فردی و اجتماعی پدیده طلاق در مساجد با مردم سخن بگویند و راه های زندگی سالم و اسلامی را به مردم آموزش دهند.
به گزارش ایرنا، همایش طلایه داران تبلیغ استان تهران ویژه ماه مبارک رمضان امروز شنبه با حضور برخی مسئولان استان تهران و ۴۰۰ نفر از ائمه جماعات دستگاه های دولتی، مبلغین و روحانیون مستقر و طرح هجرت در شهرستان ری برگزار شد.
۳۲۱۸/۶۰۰۳/۱۷۷۲انتهای پیام /*