به گزارش ایسنا، نرگس دستیار در مراسم آموزش فرهنگ جامع ترافیک در مدارس ابتدایی که در دبستان کوثر ناحیه دو رشت برگزار شد، با اشاره به ضرورت آموزش مفاهیم ترافیکی به دانش آموزان اظهار کرد: مهارت‌های رانندگی و قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله مهم‌ترین مهارت‌ها و قوانین اجتماعی در هر جامعه‌ است و دانش آموزان با آشنایی این مفاهیم به ویژه مباحث ایمنی ترافیک و به کار بستن آن در موقعیت های زندگی، به برقراری نظم و انضباط اجتماعی کمک می کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان افزود: در راستای تفاهم نامه مشترک میان آموزش و پرورش استان گیلان با پلیس راه فرماندهی انتظامی، 380 مدرسه ابتدایی دوره دوم حاشیه راه استان در سال تحصیلی جدید تحت آموزش فرهنگ ترافیک قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به تجربه مفید طرح همیار پلیس در گذشته خاطرنشان کرد: مشارکت فعال بیش از 12 هزار همیار در سال تحصیلی گذشته میزان حوادث رانندگی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

دستیار گفت: دانش آموزان مقطع ابتدایی در دوره دوم به عنوان سفیران و مشاور اولیا، نقش مهمی در فرهنگ سازی و آموزش قواعد رانندگی به همسالان و خانواده های خود ایفا می کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید