به گزارش ایسنا، ‌ امروز (۲ دی ماه) ۵۰ خبر، مصاحبه و گزارش در اداره اجتماعی ایسنا منتشر شد که مهم‌ترین خبرهای امروز در ادامه می‌آید و با کلیک روی تیتر آن‌ها می‌توانید متن کامل خبر را بخوانید: 

گلایه از تصمیمات ترافیکی کمیته اضطرار آلودگی هوا/ چرا با کامیون‌ها برخورد نمی شود؟

علی پیرحسینلو – مشاور اجتماعی معاونت ترافیک شهرداری تهران – از توجه نکردن به جنبه‌های اجتماعی در تصمیم‌گیری‌های مربوط به روزهای اضطراری آلودگی هوا انتقاد کرد و خواستار انجام کار کارشناسی قبل از اعلام تصمیم‌های ناگهانی و نسنجیده شد.

تشریح اقدامات شهرداری تهران برای شناسایی منبع بوی نامطبوع/بیشترین شکوائیه مربوط به ۳ منطقه

شینا انصاری – مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران – درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای شناسایی و رفع منبع بوی نامطبوع در سطح تهران سخن گفت.

استفاده روزانه ۵۰۰۰ نفر از ایستگاه مولوی

یوسف حجت – سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران – اعلام کرد: با افتتاح و راه اندازی ایستگاه مولوی روزانه ۵۰۰۰ مسافر به تعداد مسافران خط ۷ اضافه خواهد شد.

سرگردانی ۶۰۰ بیمار هموفیلی در اصفهان + پاسخ وزارت بهداشت

۶۰۰ بیمار هموفیلی در اصفهان سرگردانند؛ نه درمانگاه مستقلی دارند و نه حتی بخشی که یک پزشک مستقر داشته باشد؛ ماه‌هاست که برای دریافت خدمات با چالش مواجهند و برای یک ویزیت ساده و تهیه داروهایشان باید ساعت‌ها وقت بگذارند.

صندلی دانشگاه پزشکی جای بی‌سواد و آقازاده نیست

سعید نمکی – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – گفت: صندلی دانشگاه‌های علوم پزشکی جای افراد نخبه است اما متاسفانه در سال‌های گذشته اتفاقات تلخی به دلیل سوءاستفاده از موقعیت پدر و مادر و رانت ایجاد شده و بچه پولدارهای بیسواد، آقازاده و دروغگو که نه لیاقت داشتند و نه سواد، این صندلی‌ها را اشغال کرده‌اند.

حمایت‌های خانواده عاملی برای کاهش اعتیاد

علی شیخ‌الاسلامی – متخصص روانشناسی – یکی از عوامل مهم در کاهش اعتیاد را خانواده و حمایت‌های خانواده دانست و گفت: اگر فردی از حمایت‌های خانواده برخوردار و یا خانواده‌ای منسجم و پایدار داشته باشد و در حقیقت همدلی و عاطفه در آن وجود داشته باشد، به‌طور قطع احتمال کمتری وجود دارد که به سمت مواد مخدر برود.

مهمترین مشکل در مسیر فرزندخواندگی

سعید بابایی – مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور – ضمن اعلام آخرین آمار مربوط به فرزندخواندگی در کشور مهم‌ترین مشکل این حوزه را سلیقه انتخابی خانواده‌ها در این خصوص دانست.

پیشنهاد تعطیلات شناور برای مدارس/ ۱۵هزار میلیارد تومان؛ هزینه نفر- ساعت اتلاف شده آموزش در ایران

تعطیلات پی در پی مدارس به علت آلودگی هوا هرچند از منظر حفظ سلامت دانش آموزان اجتناب ناپذیر است اما نگرانی جدی برای اتلاف زمان آموزش و عقب افتادگی درسی وجود دارد؛ مشکلی که به نظر می‌رسد با درنظر گرفتن راهکارهای مختلف علمی و کارشناسی شده و ایجاد انعطاف در تقویم آموزشی می‌تواند حل و جبران شود.

برخورد با مدیرانی که بالاجبار دانش‌آموزان را راهی مدارس می‌کنند

مسعود ثقفی – سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران – هرگونه اجبار مدیران مدارس غیردولتی برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه، در روزهای تعطیل به علت آلودگی هوا را تخلف دانست.

افزایش بارش‌های سیل‌آسا در کشور

ایمان باباییان – سرپرست مرکز اقلیم‌شناسی سازمان هواشناسی- ضمن تشریح علت بارش‌های سیل‌آسا در خوزستان گفت: اقلیم کشور در آینده به سویی حرکت خواهد کرد که میانگین بارش‌ها کم اما بارش‌های سیل‌آسا بیشتر خواهد شد.

۱۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران در وضعیت ناسالم برای همه

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوا در ۱۹ ایستگاه سنجش در وضعیت ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

جای خالی «پهپادآمبولانس» در ناوگان اورژانس کشور+ فیلم

پهپادها که در روزهای اخیر با سوپرایز وزیر ارتباطات در سرخط خبرها قرار گرفت، به گفته دکتر پیمان صابریان – رییس مرکز اورژانس تهران – می‌توانند در امدادرسانی به بیماران اورژانسی نیز نقش موثری داشته باشند، پیشنهادی که شاید روزی اجرایی شود.

دستگیری ۴۲۴ نفر از اراذل و اوباش پایتخت و پاکسازی ۳۱۶ محله

سردار حسین‌ رحیمی – فرمانده انتظامی تهران بزرگ – از پاکسازی ۷۸ پارک و تفرجگاه پایتخت خبر داد که تبدیل به جولانگاه اراذل و اوباش شده بود.

به گزارش ایسنا، ‌ پنج تیتر خبر پربازدید اداره اجتماعی در دوم دی ماه به ترتیب زیر می‌آید که با کلیک روی آن‌ها می‌توانید متن کامل خبر را بخوانید:

افزایش بارش‌های سیل‌آسا در کشور

پیشنهاد تعطیلات شناور برای مدارس/ ۱۵هزار میلیارد تومان؛ هزینه نفر- ساعت اتلاف شده آموزش در ایران

گلایه از تصمیمات ترافیکی کمیته اضطرار آلودگی هوا/ چرا با کامیون‌ها برخورد نمی شود؟

SO۲ موجود در هوای تهران بالاتر رفته است/کیفیت هوای تهران برای ما اهمیت بسیار فراوانی دارد

سرگردانی ۶۰۰ بیمار هموفیلی در اصفهان + پاسخ وزارت بهداشت

انتهای پیام

پاسخی بگذارید