عباس صابر پنجشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس اعلام هلال احمر استان به مدیریت بحران، به 250 خانوار که واحد مسکونی و یا واحد تجاری آنها دچار آبگرفتگی شده، امداد رسانی شده است.
وی بیشترین خسارت ناشی از بارندگی شدید و وقوع سیلاب در استان را به تاسیسات زیربنایی از جمله آبروها ، پل ها ، جاده ها و معابر شهری عنوان کرد.
صابر با اشاره به دیگر خسارت های ناشی از بارندگی تصریح کرد: بدنبال تداوم بارندگی و بارش شدید باران در استان، دو رودخانه آستاراچای در آستارا و شلمان رود در لنگرود طغیان کرد و در بیشتر شهرستان ها آبگرفتگی معابر را داشتیم.
وی بیشترین بارندگی را در شهرستان های انزلی ، آستارا، تالش ، رشت، لاهیجان ، لنگرود و رودسر ذکر و بیان کرد: بر اثر این بارش ها و وقوع سیلاب ، تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی از جمله یک مرغداری در محدوده تالش و کارخانه آسفالت در محدوده لنگرود دچار خسارت شدند.
به گفته سرپرست ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان ، در حال حاضر وضعیت عادی است اما برای بازسازی و ایمن سازی مسیرها، دستگاه های اجرایی و امدادی در حال انجام وظیفه هستند ضمن آنکه تمامی راه های گیلان باز است و مشکلی در تردد مردم وجود ندارد.
وی با بیان اینکه دستگاه ها هر آنچه در توان داشتند، بکار گرفتند، گفت: خوشبختانه با وجود این حجم بارندگی که میزان آن در بندرانزلی به حدود 500 میلیمتر رسید، تلفات انسانی ناشی از وقوع سیلاب در استان نداشته ایم.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، سامانه بارشی در منطقه بصورت تدریجی تضعیف و از فردا (جمعه) تا اواسط هفته آینده، استقرار جوی بطور غالب پایدار به همراه روند افزایش نسبی دما پیش بینی شده است.
خبرنگار: مریم سلیمانی ** انتشاردهنده: کبیری
7296/2007انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید