به گزارش ایسنا، اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات در این زمینه به شرح زیر است:

«با اقدامات اطلاعاتی مستمر سربازان گمنام امام زمان(عج)، شبکه سازمان‌یافته‌ای از دلالان و سوداگران دارویی که به‌صورت غیرقانونی و خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان، اقدام به تهیه و فروش داروهای مورد استفاده در دوره درمان کرونا می‌کردند، شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شدند.

عده‌ای از سوداگران و دلالان دارویی با هم‌دستی تعداد معدودی از پرسنل متخلف مراکز درمانی، داروهای مورد استفاده در درمان کرونا را که به‌صورت سهمیه‌ای در اختیار مراکز درمانی قرار می‌گرفت؛ با هدف کسب سود نامشروع خارج {می‌کردند} و با قیمت‌های گزاف به خانواده‌های بیماران به فروش می‌رساندند.

با توجه به این‌که برخی از اقلام دارویی، خارج از شبکه رسمی بهداشت و درمان کشور تهیه و توزیع ‌شده است؛ احتمال تقلبی بودن آن بالا بوده و به همین منظور تایید سلامت داروها توسط نهادهای تخصصی ذی‌ربط در دست بررسی است. 

وزارت اطلاعات ضمن هشدار به کلیه سوداگران عرصه‌ی دارو و درمان و انتشار دهندگان اخبار جعلی و کذب در فضای مجازی با هدف تشویش اذهان عمومی، اعلام می‌دارد؛ با توجه به همه‌گیری بحران کرونا و ضرورت صیانت از بیماران و پرسنل خدوم حوزه بهداشت و درمان کشور، با هرگونه سودجویی و دلالی در این عرصه به شدت برخورد خواهد نمود.»

انتهای پیام

پاسخی بگذارید