ناهید خداکرمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر راه اندازی موزه کودک در تهران گفت: کمیسیون خدمات شهری شورای شهر طرحی را پیشنهاد داده است که بر اساس آن موزه کودک در راستای تعامل، هویت بخشی و آموزش به کودکان که مدیران و مسوولان آینده هستند در پایتخت راه اندازی شود.

وی با بیان این که امروزه موزه‌ها نقش‌های تخصصی دارند و از نقش قدیمی که خود تنها جنبه سرگرمی داشتند خارج شدند، تصریح کرد: موزه‌ها مرکز تعامل، هویت بخشی و آموزش هستند و می‌توانیم با راه اندازی یک موزه ویژه کودکان، این نقش‌ها را برای کودکان نیز تعریف کنیم.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در حال حاضر در بیش از ۱۰۰ کشور موزه تخصصی کودکان ایجاد شده است، گفت:  در این طرح پیش بینی شده است که شهرداری تهران می‌تواند در قالب مشارکت با بخش خصوصی و مجموعه داران نسبت به راه اندازی یک موزه تخصصی برای کودکان اقدام کند.

خداکرمی با بیان این که این موزه‌ها می‌تواند در راستای هویت بخشی ملی، تعامل و جلب  مشارکت کودکان موثر واقع شود، ادامه داد: در این موزه تمام تاریخچه ادبیات کودکان، وسایل بازی و هر آن چیزی که مربوط به کودکان در گذشته و حال است در معرض دید کودکان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این که موزه نسل سوم می‌بایست تحرک بخش باشد، گفت: می‌توان با همکاری وزارت آموزش و پرورش بخشی از آموزش‌ها را از چارچوب کلاس‌ها خارج کرد و در این موزه‌ها برگزار کرد.

خداکرمی با بیان این که در حال حاضر این طرح در کمیسیون خدمات شهری شورا تصویب شده و در حال بررسی در کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر است، گفت: امیدوارم هر چه سریعتر این طرح در دستور کار شورا قرار بگیرد تا بتوانیم در سال ۹۹ شاهد افتتاح اولین موزه تخصصی کودکان در تهران باشیم و شهرداری تهران نیز می‌تواند با واگذاری مکان موزه به بخش خصوصی در راه‌اندازی موزه کمک کند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید