اقامت زائران در خراسان رضوی ۱۷ درصد افزایش یافتبه گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان افزود: از ۲۵ اسفند پارسال تا پایان روز ۱۲ فروردین ماه بیش از سه میلیون و ۳۶۲ هزار نفر در اماکن اقامتی این استان اعم از هتل ها، هتل آپارتمان ها، میهمانپذیر ها، خانه های مسافر، کمپ ها و مدارس اسکان یافتند.
وی اظهار کرد: میزان اقامت زائران و مسافران در این استان طی نوروز امسال بطور متوسط سه و نیم شب اقامت بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.
وی گفت: برگزاری جشن های نوروزگاه در مشهد و نقاط مختلف استان، راه اندازی اتوبوس های گردشگری، برگزاری نمایشگاه دایمی صنایع دستی و گردشگری، فضای با نشاط در شهرها و مسیرهای استان از جمله دلایل افزایش ماندگاری زائران بوده است.
رشیدیان افزود: در این مدت بیش از ۵۰ نوروزگاه در استان برگزار شد و با اطلاع رسانی مناسب از ظرفیت های تاریخی و گردشگری استان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از آثار تاریخی و گردشگری استان دیدن کردند.
وی اظهار کرد: بر اساس آمارها در حوزه جابجایی مسافر با ناوگان هوایی کاهش داشته ایم اما در حوزه حمل و نقل جاده ای شاهد افزایش مسافران نوروزی هستیم.
وی گفت: در این مدت حدود ۱۱ درصد مسافران و زائران ورودی به استان با وسایل نقلیه شخصی سفر کردند و با وجود افزایش ترددها و مسافران جاده ای، تصادفات منجر به فوت در استان ۱۲ درصد کاهش داشت.
از ۲۵ اسفند پارسال تا پایان دوازدهمین روز فروردین ماه جاری ۱۲ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۳۶ مسافر نوروزی به این استان سفر کردند.
۷۵۰۷/ ۶۰۵۳انتهای پیام /*