به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به نامگذاری 25 شهریور تحت عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان، از اینکه بسیاری از مدیران اجرایی وقت کافی برای حضور در میان خانواده خود ندارند، ابراز تاسف کرد و افزود: از سرپرستی استانداری آذربایجان شرقی می خواهم نسبت به اختصاص یک روز در هفته برای حضور مدیران در میان فرزندان و همسران خود تمهیدات لازم را اتخاذ کند.
وی اظهار کرد: اینکه پدر خانواده به دلیل موقعیت شغلی از ساعت هفت صبح از جمع خانواده جدا شده و تا ساعت 22 بر سر کار باشد، امری پذیرفته شده نیست و این وضعیت موجب رها شدن خانواده ها و فروپاشی آن می شود.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: هر چند رسیدگی به امور مردم و خدمت رسانی به آحاد ملت امری پسندیده و قابل احترام است، اما در صورت بی توجهی به اعضای خانواده و وقت نگذاشتن برای همسر و فرزندان می تواند مجموعه خانواده را تحت تاثیر قرار داده و مشکلات عدیده اجتماعی و فرهنگی به وجود آورد.
وی با بیان اینکه راهکارهای فروپاشی خانواده ها باید توسط مراجع ذی صلاح و نهادهای فرهنگی ریشه یابی شود، گفت: چنانچه حق و حقوق مرد، زن و فرزند در خانواده رعایت شود، به هیچ عنوان مسایل و مشکلات اجتماعی همچون طلاق به وجود نخواهد آمد.
حجت الاسلام آل هاشم یادآور شد: اگر در جامعه اسلامی به زنان نگرش های منطقی وجود داشته باشد به هیچ عنوان مساله طلاق که در جوامع غربی رواج زیادی دارد، در کشور ما وجود نخواهد داشت و بنیان خانواده ها مستحکم تر خواهد شد.
وی با انتقاد از وجود برخی ناهنجاری های اجتماعی و التقاط زن و مرد در تعدادی از مراسم های عروسی، گفت: متاسفانه شنیده می شود در برخی مکان ها آیین هایی با حضور همزمان زنان و مردان برگزار می شود که اگر این اخبار در استان صحت داشته باشد، جای تامل و تاسف بسیار دارد و باید حوزه اماکن نیروی انتظامی بیش از پیش در بحث نظارت بر این تالارها وارد عمل شود.
خطیب جمعه تبریز همچنین به 27 شهریور سالروز درگذشت شهریار و روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت این استاد عالی مقام اشاره کرد و گفت: شهریار شیرین سخن به دلیل چیره دستی خاص در سرودن اشعار در مضامین گوناگون از هر طیف و طبقه ای مخاطب دارد که این شرایط جایگاه والای ادبی وی را نشان می دهد.
حجت الاسلام آل هاشم از شهریار به عنوان شاعری دین مدار، ولایت مدار و مردمی یاد کرد که همواره سروده هایش مورد اقبال خاص و عام بوده است.
وی، عشق به سرزمین مادری یعنی آذربایجان و توجه به ائمه معصومین (ع) را از ویژگی های بارز اشعار استاد شهریار خواند و از شاعران جوان خواست تا با الگو برداری از این شاعر نامی ایران زمین و آذربایجان، مسیر وی را طی کنند.
خبرنگار: سیدیحیی مرتضائی **انتشار: عزیزی راد
3038/518انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید