امدادگران گیلان سه گمشده در عمارلو رودبار را نجات دادندمهدی ولی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با اعلام خبر گمشدن سه مسافر از یک خانواده توسط اهالی منطقه عمارلو رودبار در غروب روز گذشته (دوشنبه) ، تیم چهارنفره جمعیت هلال احمر برای جستجو به محل اعزام شد.
وی اظهار داشت: تیم جمعیت هلال احمر استان گیلان این خانواده سه نفره را که در مسیر غار رشی در منطقه عمارلو رودبار گم شده بودند، بعد از چهار ساعت جستجو یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان همچنین ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی این جمعیت، ۱۳۵ هزار نفر از طرح راهنمای مسافران نوروزی و ۱۹ هزار و ۳۵۷ نفر با حضور در ایستگاه های سلامت از خدمات لازم بهره مند شدند.
طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر گیلان شامل طرح ملی ایمنی و سلامت و امداد و نجات از ۲۵ اسفندماه گذشته در ۱۰۶ پایگاه، پست موقت و شعب آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد.
در اجرای طرح امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان در ۲۲ پایگاه ثابت، پست موقت در استان و ۱۶ شعبه هلال احمر در شهرستان ها با همکاری ۶۰۰ امدادگر آموزش دیده و داوطلب و ۲۰۰ نفر از نیروهای هلال احمر خدمات مورد نیاز را ارائه می دهند.
بر اساس آخرین آمار، شش هزار و ۸۹۵ نفر به صورت داوطلبانه با جمعیت هلال احمر استان همکاری می کنند، ۱۲ هزار و ۳۶۰ نفر نیز از اعضای جوان هلال احمر گیلان در کانون های غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی و طلاب عضو هستند.
۷۲۸۶/۲۰۰۷انتهای پیام /*