به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار در این کارگروه افزود: یکی از مهمترین وظایف کارگروه ادیان و اقوام افزایش میزان مشارکت و تقویت ارتباط با اقوام و ادیان، با دعوت از نمایندگان آنها است.
وی با تاکید بر نقش سازمان های مردم نهاد و ثمرات آنها ابراز امیدواری کرد که با تکیه بر اندوخته های دینی و قومیتی کشور بتوانیم با پویایی و شکوفایی به سوی خانواده سالم حرکت کنیم.
ابتکار تاکید کرد که از ظرفیت های عظیم ایران وجود تنوع و تکثر قومی و دینی است که سرمایه ای عظیم برای پیشرفت به حساب می آید.
معاون رییس جمهوری از این کارگروه خواست نشست مشترکی با کارگروه حقوقی برای بررسی مباحث حقوقی اقلیت های قومی و ادیان و مذاهب وحل مشکلات موجود داشته باشند.
وی با اشاره به ضرورت هم افزایی در این زمینه بر برنامه ریزی برای همگرایی جامعه ایرانی در جهت اعتلای کشور و توسعه امنیت و آرامش تاکید کرد.
معاون رییس جمهوری با اشاره به نا امنی های منطقه و مناقشات در خاورمیانه از وجود همگرایی و همدلی میان اقوام ایران ابراز خشنودی کرد.
در این جلسه بهجت رحمانی دبیر کارگروه ادیان و اقوام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تاکید کرد هدف این است که هر زنی، با هر دین و مذهبی، در همه دوران زندگانی خود با استفاده از فرصت های برابر از زندگی بهره مند و شهروندی آگاه، مادری شاداب، نیروی کاری مثبت و انسانی آزاده باشد.
وی با اشاره به سیاست ها وخط مشی ها بر لزوم بکارگیری همه امکانات موجود برای رفع چالش ها و نزدیکی هر چه بیشتر ادیان و اقوام ایرانی تاکید کرد.
در این جلسه نمایندگانی از جامعه آشوری، مسیحی، کلیمی و اهل تسنن حضور داشتند.
هدف از برگزاری این کارگروه ارتباط با اقوام و ادیان مختلف در ایران با استراتژی توسعه مشارکت همه ایرانیان، شناسایی مشکلات، تعامل بیشتر برای بهره وری بهتر از توانایی های زنان و حضور پررنگ آنها در عرصه های مختلف کشور است.
اجتمام ** 7268 **1569
تنظیم: مهناز بیرانوند ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید