بابارشانی بیجار سردترین نقطه کشور در شبانه روز گذشته بودبهرام چاره خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در شبانه روز گذشته بابارشانی بیجار با ثبت دمای هوای منفی ۲۲٫۵ درجه سانتی گراد سردترین نقطه کشور بود و خیرآباد زنجان با دمای منفی ۲۱ در جایگاه دوم قرار داشت و همدان نیز با دمای منفی ۱۸ درجه سانتی گراد سردترین مرکز استان کشور بود.
وی افزود: با ثبت دمای منفی ۲۲٫۵ درجه در بابارشانی کمترین دمای هوا در سال جاری در کردستان نیز ثبت شد ضمن اینکه سنندج با دمای منفی ۱۱ درجه پنجمین مرکز استان سرد کشور بود.
چاره خواه در خصوص موج سرمای حاکم بر هوای استان تاکید کرد: با نفوذ جریانات شمالی موجی از سرما وارد هوای منطقه شده و ضمن سپری شدن سردترین شب کردستان در سال آبی جاری، دمای هوای برخی مناطق استان نیز در مقایسه با چند روز قبل ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد کاهش پیدا کرده است.
وی یادآور شد: در این مدت سلین هورامان با دمای هوای ۴٫۶ درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان کردستان بوده است.
چاره خواه پیش بینی کرد این شرایط سرد و یخبندان تا پایان هفته جاری در هوای استان تداوم داشته باشد.
وی با اشاره به کاهش دید در برخی نقاط استان باطر وجود مه گفت: در این مدت (شبانه روزی گذشته) دید افقی در قروه به کمتر از ۱۰۰ متر، بیجار ۴۰۰ متر، مریوان و هزارکانیان به ۵۰۰ متر کاهش یافت.
به گزارش ایرنا، امسال در کردستان ۱۴۰،۲ میلی متر بارش ثبت شده که در مقایسه با ۱۶۲ میلی متر سال قبل ۱۴،۵ درصد کاهش یافته است.
استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی قرار دارد که میانگین بارش سالیانه آن ۵۴۰ میلی متر و ۲ برابر میانگین کشوری است.
خبرنگار: عبدالله رحمانی ** انتشار: مجید سلیمانی
۳۰۲۰/۹۱۰۲انتهای پیام /*