بخشی از راه میامی- کالپوش دچار آبگرفتگی شدبه گزارش ایرنا ، هواشناسی سمنان از استقرار سامانه بارشی تا دوشنبه آینده در این استان خبرداده و اعلام کرده احتمال بارش باران، رگبار و رعد و برق و دربرخی ساعات تندباد و در نقاط مستعد تگرگ وجود دارد.
همچنین در روزهای پنجشنبه تا شنبه دمای هوا بین ۴ تا۸ درجه کاهش خواهد داشت.
عصر روز جمعه کاروان گردشگرانی که برای شرکت در جشنواره شقایق های کالپوش رفته بودند هنگام برگشت به میامی با سیلاب مواجه شده و ساعت هایی را برای عادی شدن رفت و آمد به انتظار ماندند.
بیشترین آبگرفتگی در کیلومتر ۵۵ روستای سوداغلن – میامی و سه نقطه دیگر این راه روی داد ، برخی از پل های این مسیر گنجایش انتقال سیلاب را نداشتند .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، سیلاب برخی از نقاط این راه تخریب کرده و امکان رفت و آمد برای خودروها دشوار شده است.
امیر تیموری رییس اداره راه و ترابری شهرستان میامی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: نیروهای راهداری این اداره از پیش به حالت آماده باش در آمده بودند.
وی افزود: به خاطر گستردگی این شهرستان ، گروه های راهداری در برخی نقاط مستقر شده اند تا در زودترین زمان ممکن به محل های خسارت دیده دسترسی یابند.
تیموری گفت: به محض اطلاع از جاری شدن سیلاب در راه میامی – کالپوش ، نیروهای راهداری با تجهیزات مورد نیاز از کالپوش به این نقطه اعزام شده اند تا با ترمیم راه رفت و آمد مردم عادی شود .
مجموع راه های شهرستان میامی ۵۷۰ کیلومتر است که حدود۳۴۰ کیلومتر راه روستایی می باشد.
شهرستان میامی با هشت هزارو ۶۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۴۰هزار تن درشرق استان سمنان واقع است .
۷۳۵۷/۶۱۶۷انتهای پیام /*