برف و سرما برخی مدارس استان اردبیل را تعطیل کردبه گزارش ایرنا ، اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل در اطلاعیه ای اعلام کرد که در اردبیل ، خلخال و نمین مدارس در مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه اول و در سرعین ، نیر و هیر تمام مقاطع تحصیلی تعطیل است.
همچنین در مشگین شهر ، ارشق و لاهرود مدارس پیش دبستانی و در گرمی مغان مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی نوبت صبح به علت بارش برف تعطیل است.
به گزارش اداره کل هواشناسی استان اردبیل هم اکنون بارش برف در بسیاری از مناطق استان ادامه دارد و امروز بر گستره و شدت ناپایداری های جوی افزوده می شود.
اداره کل مدیریت بحران استان اردبیل نیز به ساکنان این استان درباره کاهش محسوس دما ، لغزندگی سطح گذرگاه ها و کاهش دید افقی در جاده های این استان در این مدت هشدار داده است.
مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل استان اردبیل نیز اعلام کرد که جاده های استان باز بوده و برفروبی و نمک پاشی شده اما به دلیل کولاک در گردنه ها و محورهای کوهستانی سطح جاده ها پوشیده از برف است.
این اداره از رانندگانی که قصد تردد در راه های استان را دارند خواست زنجیرچرخ و وسایل ایمنی زمستانی با خود همراه داشته باشند.
ساکنان اردبیل در حالی شاهد بارش برف هستند که از اواخر وقت جمعه پیش رو نیز دور تازه ای از موج برف و سرمای شدید به مدت چند روز این منطقه را در بر می گیرد.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی از نقاط سردسیر ایران و از وضعیت جوی بسیار متغیر برخوردار است.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
۶۰۱۸/۶۰۱۶انتهای پیام /*