شهرام کرمی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لازم الاجرا بودن مصوبات ستاد مقابله با کرونا برای همه دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان نظارت کاملی بر روند اجرایی شدن مصوبات این ستاد دارد و با افراد و دستگاه‌هایی که در این زمینه قصوری داشته باشند، برخورد می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادسرا، کرمی تصریح کرد: سلامت شهروندان موضوعی نیست که مورد مسامحه قرار گیرد، بنابراین در این زمینه اغماضی نخواهیم داشت و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی و قاطع انجام می‌گیرد.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: قطعا اجرای این مصوبات به نفع همه مردم استان خواهد بود و به قطع زنجیره انتقال این بیماری و سلامت شهروندان منجر می‌شود.

وی در ادامه به برخی شایعه پراکنی‌ها از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون اشاره کرد و گفت: یکی از شایعاتی که در دو ماه اخیر مطرح شده، درخصوص چگونگی نحوه کفن و دفن متوفیان مبتلا به این بیماری است که توسط افراد مغرض و با هدف تشویش اذهان عمومی و ناامید کردن مردم اقدام به انتشار این شایعات و نشر اکاذیب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می‌کردند.

کرمی با تاکید براینکه برخورد با انتشاردهندگان این شایعات در دستورکار دستگاه قضایی است، عنوان کرد: طبق بخشنامه دادستان کل کشور، دادسراها به انجام نظارت‌های ویژه بر رعایت مسائل شرعی در تغسیل، تکفین و تدفین متوفیان در استان‌ها می‌پردازند.

وی بابیان اینکه طبق فتوای مقام معظم رهبری کفن و دفن متوفیان براساس رعایت دستورالعمل های بهداشتی با نظارت کارشناسان حوزه های مربوطه انجام می‌گیرد، متذکرشد: سازمان آرامستان‌های کرمانشاه نیز به راه اندازی و تجهیز مکان مناسب جهت تغسیل و تکفین اموات موارد خاص اقدام کرده است.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: درحال حاضر تغسیل و تکفین کلیه اموات ارجاعی به سازمان آرمستان‌های استان طبق موازین شرعی و بهداشتی صورت می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه تلاش‌های دستگاه‌های قضائی و اجرایی و کادر درمانی جز با همکاری و همراهی مردم به نتیجه نمی‌رسد، اعلام کرد: از مردم انتظار می رود توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و با پرهیز از ترددهای غیرضروری، برای ریشه‌کن کردن این بیماری در کنار عوامل تأمین کننده سلامت باشند.

کرمی در پایان با تقدیر از همت بی وقفه و تلاش‌های خستگی ناپذیر جامعه پزشکی استان، برای همه بیماران کرونایی آرزوی صحت و سلامتی کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید