بیش از ۹۱۹ هزار وسیله نقلیه وارد کرمانشاه شدبهمن خسروانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، به افزایش ۱۳ درصدی ورود وسایل نقلیه به استان نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: از ۲۴ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ۹۶ در مجموع ۸۱۴ هزار و ۸۵۰ وسیله نقلیه به استان وارد شد که این میزان امسال به ۹۱۹ هزار و ۴۱۲ مورد افزایش یافت.
او خروجی وسایل نقلیه از ۲۴ اسفند ۹۵ تا ۱۳ فروردین ۹۶ را ۷۹۶ هزار و ۲۶۹ مورد اعلام کرد و گفت: تعداد خروجی وسایل نقلیه امسال ۹۳۰ هزار و ۹۲۹ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است.
خسروانی افزود: ورودی وسایل نقلیه به شهر کرمانشاه در سال گذشته یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۳۷۷ مورد و در سال جاری یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۸۹۸ مورد بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه در ادامه تعداد خروجی وسایل نقلیه از شهر کرمانشاه در مدت یاد شده در سال گذشته را یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۳۰۲ خودرو اعلام کرد و گفت: تعداد خروجی وسایل نقلیه از ۲۴ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین ماه ۹۷ یک میلیون و ۴۵۴ هزار و ۶۸۶ خودرو بوده است.

**جابجایی بیش از ۲۳۳ هزار مسافر نوروزی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در ادامه از جابجایی بیش از ۲۳۳ هزار مسافر در ایام نوروز امسال خبر داد و گفت: از ۲۳ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال ۲۳۳ هزار و ۷۵۰ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری کرمانشاه جابجا شدند.
خسروانی افزود: از این تعداد مسافر حدود ۷۱ هزار و ۱۰۰ نفر توسط اتوبوس، ۱۱۶ هزار و ۳۸۳ نفر توسط مینی ‌بوس و ۴۶ هزار و ۲۶۷ نفر توسط سواری جابجا شدند.
وی با بیان اینکه جابجایی این تعداد مسافر در قالب ۲۲ هزار و ۷۰۰ سفر انجام شده است، گفت: از این تعداد سفر، ۱۷ هزار و ۸۹۲ مورد آن توسط ناوگان مینی‌بوس و سواری، سه هزار و ۴۹۶ مورد توسط ناوگان اتوبوسی و یک هزار و ۳۰۸ مورد سفر نیز در قالب دربستی صورت گرفته است.
خسروانی با اشاره به فعالیت حدود ۷۰ شرکت حمل و نقل مسافری در کرمانشاه، اظهار کرد: جابجایی مسافران توسط حدود ۲۲۶ دستگاه اتوبوس، یک هزار و چهار دستگاه مینی‌بوس و ۷۹۸ دستگاه سواری در استان انجام شده است.
او پرترددترین محور در اجرای طرح نوروزی امسال را محور کرمانشاه به بیستون با ۶۶۹ هزار و ۹۹۱ تردد اعلام کرد که این آمار شامل تردد انواع خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین بوده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از ۲۳ اسفند ۹۶ آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه یافت، گفت: در این طرح ۵۴ راهدارخانه ثابت و سیار، ۵۴۰ نفر نیروی راهداری و ۳۸۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در محورهای مواصلاتی استان در آماده باش کامل برای ارائه خدمات به مسافران و کاربران جاده ای بودند. ​
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت حدود هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.
نوروز ۹۷ حدود ۲ میلیون نفر مسافر وارد استان کرمانشاه شدند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶انتهای پیام /*