دکتر فریبا ویسی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مرکز پذیرش مستقیم مصدوم زلزله نداشتیم اما در روزهای پس از زلزله تاکنون بیش از 80کودک براثر عوارض بعد از زلزله را پذیرش کرده ایم.
وی بیشترین مشکل کودکان بستری شده در این مرکز را عفونت های تنفسی و اسهال و استفراغ دانست و گفت: باتوجه به سرد شدن دمای هوا و شروع بارندگی ها پیش بینی می شود کودکان بیشتری مبتلا به این بیماری ها شوند.
به گفته او روزانه حدود 10نفر از کودکان مناطق زلزله زده به این مرکز مراجعه می کنند که این مراجعات هر روز ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه میزان مراجعه بیمار به این مرکز درمانی نسبت به قبل از وقوع زلزله 10 تا 15درصد افزایش یافته اظهار کرد: هر روز بر تعداد مراجعان مناطق زلزله زده افزوده می شود و این مرکز هم به تناسب این مراجعات نیازمند توجهات بیشتری است.
او اظهار کرد که بخش های مختلف این مرکز بسیار شلوغ شده و به تبع ریسک عفونت های بیمارستانی نیز افزایش می یابد و از این رو برای خدمات رسانی از همه فضاها برای پذیرش بیماران استفاده کرده ایم.
وی گفت: بیشتر ذخیره های بیمارستان هم مورد استفاده قرار گرفته و مصرف شده و از دانشگاه علوم پزشکی درخواست داریم ما را نسبت به تامین اقلام و تجهیزات مورد نیاز این مرکز ، کمک کند.
رئیس مرکز آموزشی ، درمانی فوق تخصصی دکتر محمد کرمانشاهی افزود: خیرین برای احداث اورژانس در فضایی به مساحت حدود 400مترمربع در این مرکز اعلام آمادگی کرده اند و ما منتظر جانمایی مکان از سوی دانشگاه هستیم.
وی همچنین در ادامه به اعزام اکیپی از این بیمارستان به مناطق زلزله زده و و اهدای کمک هایی مانند شیر خشک، پتو و مواد خوراکی به صورت خود جوش نیز اشاره کرد و گفت: چندین مرحله پزشکان و پرسنل این مرکز کمک هایی به این مناطق اهدا کردند و تیم فوق تخصصی نیز به صورت افتخاری به این مناطق رفتند.
بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی جزو 7 بیمارستان دولتی شهر کرمانشاه است که به صورت تخصصی به کودکان و نوجوانان خدمات درمانی ارایه می دهد.
این بیمارستان با 150 تخت فعال و حدود 15 فوق تخصص کودکان و نوجوانان یکی از مراکز درمانی فوق تخصصی منطقه غرب کشور محسوب می شود.
زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه روی داد که تاکنون 437 کشته و 10 هزار و 179 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
در این زلزله حدود 30 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.
3033/**1625
خبرنگار:فرزاد نویدی **انتشار : محسن فتاحیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید