تجلیل سرپرست فرمانداری ابرکوه از پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاءمحمد کاظمی نسب، روز سه شنبه در جمع پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب(س) به خدمت صادقه و اهمیت کار پرستاران اشاره کرد و گفت: پرستاری شغلی پر زحمت ، توام با شرافت و قداست است.
وی تصریح کرد: حضرت زینب (س) اسوه صبر و استقامت و چهره تابناک پرستاری را در کربلا ترسیم کرد و امروز الگویی برای پرستاران است .
سرپرست فرمانداری ابرکوه اظهار امیدواری کرد: با تحقق برنامه های پیش بینی شده دولت تدبیر و امید برای پرستاران مشکلات این قشر زحمتکش و سختکوش رفع شود.
کاظمی نسب خاطرنشان کرد: برغم خدمات دولت در حوزه سلامت ، اما سطح ارایه خدمات درمانی به شهروندان ابرکوه نیازمند ارتقاست.
وی با بیان اینکه مردم این شهرستان مستحق خدمات بیشتری در عرصه بهداشت و درمان هستند، اظهار کرد: باید مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد توجه ویژه ای به بیمارستان ابرکوه داشته باشند.
همچنین مدیربیمارستان خاتم الانبیاء (ص) ابرکوه در حاشیه این دیدار در گفت گو با خبرنگار ایرنا گفت: تا پایان سال ۱۱۳۹۶ فاز نخست طرح توسعه بیمارستان که شامل بخش بستری ، تاسیسات و آشپزخانه است به بهره برداری می رسد.
صادق ابوالحسنی، اظهار کرد: این طرح ۲هزار مترمربع زیربنا دارد که برای آن ۳۰ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال هزینه شده است.
هم اکنون ابرکوه با کمبودها و مشکلاتی در عرصه بهداشت و درمان رو به روست که می توان به کمبود متخصص گوش و حلق و بینی ، ارتوپدی ، چشم و سنوگرافی اشاره کرد.
با توجه به بعد مسافت این شهر تا یزد مرکز استان و قرار گرفتن آن در کنار جاده طریق الرضا (ع) و تردد مسافرانی از استان های فارس ، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد از این مسیر ضرورت دارد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد توجه ویژه ای به بیمارستان ابرکوه لحاظ کنند.
شهرستان ابرکوه یک باب بیمارستان ، پنج مرکز بهداشتی ، ۳۴ پایگاه سلامت جامعه ، یک باب آزمایشگاه مرکزی ، ۲ مرکز اورژانس جاده ای و یک اورژانس فوریت های پزشکی ۱۱۵، دارد.
مرکز شهرستان ۵۳ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/ خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*