دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۳۳۷ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٢ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی اظهارکرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ هزار و ۵۹۷ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: امروز ۳۷۶ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد موارد مثبت حدود ٥٥ درصد بود و بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و دناست و بقیه موارد مثبت در شهرستان‌های لنده، باشت، بهمئی و چرام هستند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: با این روند افزایشی در طی روزهای آینده تعداد تخت‌های موجود کرونایی و تخت‌های ویژه از بیماران کرونایی پر خواهد شد و در ٢ تا ٤ هفته بعد می تواند باعث مرگ و میرهای بیشتری شود.

وی ادامه داد: آموزش‌هایی که هنگام ترخیص به بیماران داده می‌شود باید رعایت شده و بیماران تا پایان دوران نقاهت در منزل بمانند. تمهیدانی اندیشیده شده است تا با کسانی که شرایط قرنطینه خانگی را رعایت نمی‌کنند، برخورد قضایی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه در شرایط بسیار حساس و جدی قرار داریم، عنوان کرد: شکست زنجیره انتقال کروناویروس تنها با همکاری و همراهی مسئولان و مردم محقق می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر یزدان پناه استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در هر تجمعی، پرهیز از سفر کردن و نرفتن به مکان‌های پرخطر مانند بیمارستان‌ها و موسسات پزشکی بجز در موارد ضروری را در شرایط کنونی لازم بر شمرد.
انتهای پیام

پاسخی بگذارید