به گزارش ایرنا، محمد سالاری روز سه شنبه در بیست و سومین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران با بیان اینکه شهرداری بجای پرداخت هزینه تملک خیابانی که از وسط فضای سبز عمومی عبور کرده، مجوز احداث بنای تجاری در این ملک داده که این اقدام تخلف است.
وی افزود: باغی به مساحت هفت هزار و 672 مترمربع در منطقه 18 محله یافت آباد واقع شده است که کاربری آن از سال 91 و با ابلاغ طرح تفصیلی به عنوان فضای سبز عمومی تثبیت و مقرر شده بود که تا سال 1400 هیچگونه ساخت و سازی نباید در آن انجام شود اما شهرداری در جریان اجرای طرح های توسعه شهری، خیابانی را از وسط این ملک عبور داده و برای احداث این خیابان تعداد 53 درخت کنده و 173 درخت این ملک قطع شده است.
وی ادامه داد: به همین دلیل رای کمیسیون ماده 7 بدوی این بوده که طبق مصوبه شورای شهر وقت، هم جریمه 5 برابری و هم ماده 4( پرداخت جریمه در مراجع قضایی) و تبصره یک ماده 6 ( تصرف به نفع شهردری) برای این ملک اعمال شود و این در حالی است که درخت ها توسط شهرداری کاشته شده بود.
سالاری با اشاره به رای کمیسیون تجدید نظر باغات شورای شهر گفت: این ملک در اصل فضای سبز تثبیت شده بوده که بر باغ هم مقدم است و هیچ ساخت و سازی نباید در آن صورت گیرد بنابراین رای کمیسیون تجدید نظر این است که در خصوص عوارض تعیین شده درکمیسیون بدوی ماده 7 اخذ عوارض حداکثری مصوب شورا دریافت شود، غرس 2 برابری هم انجام شود و کاربری ملک همچنان فضای سبز تثبیت شده حفظ شود.
سالاری در خصوص تخلف شهرداری تهران در این ملک بیان کرد: شهرداری تهران بجای پرداخت هزینه تملک خیابانی که از وسط ملک عبور کرده ، مجوز احداث بنای تجاری در این ملک داده که این اقدام خلاف طرح تفصیلی بوده و این جزو اقدامات غیرقانونی شوراهای معماری است، لذا رای ما اینست که هم به تخلف شهرداری رسیدگی شود و هم ماده 4 اعمال شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/9343/7244 / 1539انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید