تردد خودرو در چهار گردنه استان زنجان با زنجیرچرخ امکانپذیر استسرهنگ علی اصغر شیرمحمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از حدود ۲ ساعت قبل تردد در گردنه های زنجان – طارم، زنجان – تهم – چورزق، دهجلال و دندی به تخت سلیمان، با زنجیر چرخ انجام می شود.
وی اظهار کرد: سایر مسیرهای ارتباطی این استان نیز به دلیل بارش برف و باران، خیس و لغزنده است و لازم است رانندگان با دقت و احتیاط بیشتری رانندگی کنند.
شیرمحمدی با بیان اینکه راهداران با انجام عملیات برف روبی و نمک پاشی درحال پاکسازی این مسیرها هستند، از رانندگان و کسانیکه قصد مسافرت دارند خواست از سفرهای غیر ضروری و تردد در گردنه های برفگیر و کوهستانی این استان اجتناب ورزند.
وی تصریح کرد: در زمان حاضر تردد وسایط نقلیه در کلیه مسیرهای ارتباطی این استان انجام می شود و لازم است رانندگان از سرعت غیرمطمئنه و سبقت های غیرمجاز خودداری و خودروهای خود را به زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات زمستانی مجهز کنند.
به گزارش ایرنا، طی ۱۰ ماه سالجاری ۱۷۴ نفر در مسیرهای ارتباطی استان زنجان جان خود را بر اثر تصادفات رانندگی از دست دادند و یک هزار و ۳۴۲ نفر نیز مصدوم شدند.
استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.
۶۰۸۴/۶۰۸۵
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*