تصادف در محورهای قزوین ۲۵ درصد کاهش یاقتبه گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردارمهدی محمودی افزود: از روز بیست و چهارم اسفند ماه تاکنون تصادفات جرحی نیز ۳٫۳ درصد، مجروحان ناشی از آن ۷٫۳ درصد و تصادفات فوتی ۳۶٫۴ درصد کاهش داشته است.
وی اضافه کرد: برابر آمار ثبت شده توسط دستگاه های تردد شمار استان از آغاز طرح نوروزی تا کنون ۱۷ میلیون و ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو در محورهای مواصلاتی قزوین عبور کرده اند که میانگین روزانه بیش از یک میلیون و ۲۵ هزار تردد در روز است.
فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: با توجه به افزایش ۲۲٫۸ درصدی تردد نسبت به سال گذشته، پیش بینی می شود در روزهای پایانی تعطیلات، حجم تردد به صورت چشمگیری افزایش یابد لذا توصیه می شود مسافران سفر خود را مدیریت و بازگشت را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند.
۶ هزار و ۶۷۰ کیلومتر راه در استان قزوین وجود دارد که ۲۲۰ کیلومتر آن آزادراه، ۲۷۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و بقیه نیز راه آسفالته روستایی است.
آزاد راه های ‘قزوین-کرج’ ، ‘قزوین-زنجان’ و ‘قزوین-رشت’ از محورهای مهم استان قزوین هستند که پایتخت را به سایر نقاط کشور وصل می کنند.
۶۰۱۲/۶۱۰۱انتهای پیام /*