تصفیه خانه فاضلاب روستای شوتاور مشکل بهداشتی نداردشبکه جمع آوری فاضلاب روستای شوتاور در بخش چاروسا با حدود ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای حدود ۳۰۰ خانوار ایجاد شده است.
فیض الله پاسره روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روزهای اخیر برخی افراد بدون آگاهی از شاخص ها و استانداردهای زیست محیطی پساپ خروجی از تصفیه خانه ها در برخی سایت ها اقدام به نشر اخباری در خصوص آلوده شدن آب کشاورزی پایین دست تصفیه خانه فاضلاب شوتاور کردند که موجب نگرانی مردم این مناطق شده است.
وی افزود: بر خلاف ادعاهای مطرح شده مبنی بر آلوده شدن آب کشاورزی، هدف از ایجاد این تصفیه خانه رعایت مسائل زیست محیطی و بهداشتی است.
پاسره بیان کرد: آب چشمه این روستا به واسطه ورود فاضلاب آلوده بود و با جمع آوری و تصفیه فاضلاب ها از آلودگی آن کاسته شده و با تکمیل ۱۰۰ درصد این پروژه سلامت کامل آب تضمین می شود.
وی عنوان کرد: آب کشاورزی روستا پیش از اجرای این طرح، پارامترهایی شیمیایی و میکروبی آن در مقایسه با زمانی که فاضلاب راه اندازی شده متعادل تر شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: به سبب محدودیت منابع و خشکسالی های پی در پی استفاده از پساب فاضلاب با رعایت الزامات زیست محیطی می تواند به عنوان یک منبع مطمئن مورد توجه قرار گیرد که این موضوع امری رایج در دنیا است.
وی تصریح کرد که منابع خبری قبل از بیان و انتشار این دست اخبار که با امنیت روانی ساکنان یک منطقه مرتبط است با نظر خواهی از کارشناسان و متخصصان دارای صلاحیت سبب ایجاد زمینه نگرانی جامعه نشوند.
تصفیه خانه فاضلاب روستای شوتاور بخش چاروسا به فاضلاب ۳۰۰ خانوار متصل شده است.
طرح جمع آوری فاضلاب روستای شوتاور برای اولین بار در استان اجرا شده است که اتصال خانه ها به این شبکه بصورت رایگان انجام می شود.
زمان شروع عملیات اجرایی این طرح در سال ۹۱ بود.
روستای شوتاور با جمعیتی بیش از ۳۵۰ خانوار در ۶۳ کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غرب ایران ۷۱۳هزار نفر جمعیت دارد .جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد بین دو سرشماری عمومی نفوس ومسکن ۹۰تا ۹۵از ۴۷درصد به ۴۴درصد جمعیت استان کاهش پیدا کرده است.
از مجموع یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه در کهگیلویه وبویراحمد ۷۲۰ روستا بالای ۲۰ و مابقی زیر ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
یک هزار و ۴۲۰ روستای دارای سکنه استان کهگیلویه و بویراحمد تاسیسات آبرسانی سالم دارند.
کهگیلویه و بویراحمد دوره خشکسالی را طی می کند .میزان بارش نزولات آسمانی در این استان در سال زراعی جاری نسبت به پارسال نزدیک به ۵۰درصد کاهش یافته است.
۹۸۶۸/۱۶۶۲انتهای پیام /*