تعدادی از حیوانات باغ وحش ارومیه فرار کردندعلی اکبرزاده که از وقوع این حادثه به شدت ناراحت بود، شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر گرد و غبار ناشی از تندباد، برق ارومیه نیز تا ساعتی قبل قطع شده بود و امکان جستجو و مهار این حیوانات ممکن نبود.
وی با بیان اینکه این باغ وحش در خارج از شهر ارومیه قرار دارد، اظهار کرد: سرعت باد در این باغ وحش بسیار بالا بود.
محمد خلیلی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی نیز گفت: موضوع هم اکنون توسط کارشناسان محیط زیست استان در دست بررسی است.
به گزارش ایرنا باغ وحش ‘درنای’ ارومیه تنها باغ وحش این شهر بوده که در ۲۰ کیلومتری ارومیه و در جاده شهید کلانتری واقع شده است؛ هیچ حیوان درنده ای از این باغ وحش فرار نکرده است و هیچگونه تهدیدی متوجه مردم منطقه نیست.
تندی باد با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت عصر و شامگاه امروز /شنبه/ ارومیه و چندین شهرستان این استان را در نوردید و موجب بروز خسارت های فراوانی به تاسیسات زیربنایی و اماکن عمومی و منازل مسکونی شد.
در اثر این تندباد هشت نفر در شهر قطور از توابع شهرستان خوی زخمی شدند و یک دختر بچه پنج ساله بر اثر ریزش دیوار جان باخت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی از شهروندان و مسافران نوروزی این استان خواسته است تا زمان فروکش کردن تندباد از تردد در مکان هایی که خطر سقوط اشیا وجود دارد، پرهیز کنند.
استاندار آذربایجان غربی نیز از دستگاه های اجرایی خدمات رسان خواسته است تا به شرکت توزیع برق در رفع قطعی برق مناطق مختلف استان کمک کنند.
۷۱۲۵/۳۰۷۲انتهای پیام /*