توزیع شیر در مدارس خراسان شمالی در هاله ای از ابهامبه گزارش ایرنا، آنگونه که مسئولان می گویند هنوز تصمیم قطعی برای توزیع شیر در مدارس گرفته نشده است و بر این اساس معلوم نیست که امسال شیر رایگان به دست دانش آموزان این استان برسد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در این باره گفت: هنوز هیچ خبری از توزیع شیر در مدارس استان نیست و از وزارت خانه نیز در این باره گزارشی نرسیده است.
براتعلی حاتمی اظهار کرد: برای توزیع شیر رایگان اعتبار مورد نیاز تامین نشده است.

* هیچ قولی ندادند
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون هیچ قول مساعدی برای تامین اعتبار اجرای توزیع شیر رایگان در مدارس این استان به ما داده نشده است.
حاتمی اظهار کرد: پیگیری هایی برای اجرای طرح توزیع شیر رایگان در مدارس استان انجام شده است اما تا کنون پاسخ مثبتی دریافت نشده است.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی افزود: البته پیگیری ها هنوز هم ادامه دارد و تلاش داریم تا این طرح در مدارس استان اجرایی شود اما بعید است اعتبار مورد نیاز برای طرح مزبور در وزارت آموزش و پرورش تامین شود.

* شیر در مدارس توزیع نمی‌شود
کارشناس مسئول شیر اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز از قوت گرفتن احتمال توزیع نشدن شیر در مدارس استان خبر داد و گفت: متاسفانه در پیگیری هایی که انجام شد، اعلام کردند تنها استان های محروم از مزایای طرح توزیع شیر رایگان بهره مند می شوند و خراسان شمالی جزو این استان ها قرار نگرفته است.
یعقوب افشین اظهار کرد: امسال توزیع رایگان شیر در مدارس چند استان از جمله هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، آذربایجان غربی و لرستان اجرا می شود.
وی تصریح کرد: خراسان شمالی در محرومیت غذایی درجه ۲ قرار داشته و در لیست اجرای طرح توزیع شیر در مدارس قرار ندارد.

*بدهی ۱۷ میلیارد ریالی بابت شیر
افشین افزود: البته در همان استان هایی که از مزایای طرح توزیع شیر بهره مند هستند هم تنها دانش آموزان مقطع ابتدایی زیر پوشش قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه سال گذشته توزیع شیر در مدارس استان از نیمه دی ماه آغاز شد افزود: سال گذشته شیر رایگان با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال در بین دانش آموزان مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم توزیع شد.
وی گفت: اکنون آموزش و پروش استان ۱۷ میلیارد ریال بابت اجرای طرح توزیع شیر رایگان در مدارس در سال گذشته، بدهکار است که مقرر شده هفته آتی اعتبار مورد نیاز برای تسویه این بدهی به صورت اسناد خزانه در اختیار قرار گیرد.
کارشناس مسئول شیر اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: سال گذشته ۱۷۶ هزار و ۸۸۷ نفر دانش آموز و فرهنگی در مدارس خراسان شمالی به طور میانگین ۲۸ نوبت شیر رایگان دریافت کردند.
۱۶۴ هزار دانش آموز خراسان شمالی در ۲ هزار باب آموزشگاه زیر نظر ۱۴ هزار فرهنگی تحصیل می کنند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
۷۱۸۵ / ۶۰۴۲ خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*