توسعه روستای امام حسین (ع) غیزانیه امسال در اولویت استبه گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر جمعه در آیین بهره برداری از پروژ ه های آب رسانی روستاهای(امام حسین (ع)، مسیر ام طرفه تابعه شهرستان کارون اظهار کرد: تامین آب شرب حق مسلم، اساسی و اولیه مردم و وظیفه اصلی ما است.
وی افزود: نیازهای اولیه مردم در روستاهای استان را در حد توان رفع می کنیم و تامین آب شرب سالم و بهداشتی را جزو تکالیف اولیه خود میدانیم.
استاندار خوزستان گفت: تامین نیازهای اولیه مردم مناطق کم برخوردار دینی است که بر عهده ما بود و خرسندیم که در این ایام مبارک ماه رمضان آن را ادا کردیم.
وی بیان کرد: باتوجه به صحبت های مسئولان این روستا، روستای امام حسین بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد اما در آمار سرشماری حدود ۲۰۳ نفر به ثبت رسیده که لازم است آمار اهالی این منطقه به سرعت اصلاح شود تا شاخص اعتبار دهیاری این منطقه ارتقا داده شود، چرا که اعتبار دهیاری ها بر اساس سرانه جمعیت پرداخت می شود.
وی ادامه داد: بحث توسعه فاضلاب از دیگر کارهای اصلی این منطقه است که آبفای روستایی اقدامات لازم را در دستور کار دارد.
استاندار خوزستان گفت: علاوه بر اعتبار دهیاری از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز اعتباری برای بهسازی روستا اختصاص داده می‌شود تا سال ۹۷ در روستای امام حسین (ع) شاهد بهبود بخش های مختلف باشیم.
وی همچنین به احداث یک مدرسه در این روستا اشاره کرد و گفت: احداث مدرسه نیز در این روستا در دستور کار قرار می گیرد و تلاش می شود با توجه به تعداد بالای دانش آموزان دبستانی و راهنمایی این‌ خدمات در این روستا ارائه شود تا دیگر نیازی به تردد آن ها در مسیر این روستا تا روستای قلعه چنعان نباشد.
شریعتی اظهار داشت : در این روستا بر اساس شاخص جمعیت یا باید مدرسه ساخته شود و یا اینکه زیرگذری برای تردد امن دانش آموزان احداث شود.
وی تصریح کرد: همچنین احداث یک زمین چمن مصنوعی نیز با توجه به تعداد اهالی این روستا در دستور کار قرار می‌گیرد و اعتبارات مورد نیاز آن نیز تامین می‌شود.
استاندار خوزستان گفت: بررسی ها برای احداث خانه بهداشت در این روستا نیز انجام می‌شود تا در زمینه بهداشت و درمان نیز بتوانیم خدمات ارزنده ای را به اهالی این منطقه بدهیم.
همچنین معصومه خنفری فرماندار شهرستان کارون در این مراسم گفت: این پروژه پس از ۲۵ سال رقم خورده اهالی این روستا در‌ گذشته آب مورد نیاز خود را یا از چاه تامین می کردند و یا به صورت غیر مجاز برداشت می کردند که مشکلات زیادی برای آن ها ایجاد شده بود .
وی افزود: با پیگیری های مستمر استاندار خوزستان ، نمایندگان و شرکت آبفای روستای استان این پروژه ظرف سه ماه به بهره برداری رسید.
فرماندار کارون ادامه داد: اهالی این روستا یک هزار و ۵۳۰ نفر بوده اما در سامانه سرشماری ۲۰۳ نفر قید شده است و همین امر باعث شده آن ها نتوانند از اعتبارات کافی و خدمات اولیه برخوردار شوند.
وی گفت: این روستا مشکلات عمده ای دارد اما اکنون از آب شرب سالم برخوردار بوده و توسعه شبکه برق و گاز و معابر در دستور کار قرار گرفته است.
خنفری تصریح کرد: احداث یک مدرسه راهنمایی در این روستا در دستور کار است و اعتبار مورد نیاز آن را نیز از منابع مختلف تامین می کنیم.
۷۱۵۲/۶۰۰۲انتهای پیام /*