تولید پوست از سلول های بنیادی شیوه ای موثر برای درمان سوختگی هاستبه گزارش ایرنا دکتر سید بصیر هاشمی، روز یکشنبه در همایش بیماران بهبود یافته سوختگی بیش از ۵۰ درصد که باحضور خانواده های اهداکنندگان پوست در شیراز برگزار شد، افزود: در این شیوه می توانیم قسمت هایی از بدن فرد را که نیاز به پیوند پوست دارد با پوست تولیدی از بدن خود بیمار پوشش دهیم و نیازی به برداشتن پوست از قسمت های سالم بدن بیمار نیست.
وی بیان داشت: درمان بیماران دچار سوختگی بسیار دشوار است و در گذشته ناگزیر بودند برای پیوند پوست از قسمت های سالم پوست بدن خود بیمار برای قسمت هایی که سوخته و آسیب دیده استفاده کنند، در این روش دوران درمان و نقاهت طولانی می شد.
هاشمی ادامه داد: در حال حاضر با اهدای پوست و فعالیت هایی که در مرکز تحقیقات سوختگی برای تولید پوست در حال انجام است، بسیاری از مشکلات در این زمینه برطرف شده و تولید پوست در آزمایشگاه با استفاده از سلول های بنیادی بسیار کمک کننده است.

** پرداخت بیش از ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به بیماران سوختگی
مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس هم در این همایش گفت: این مجمع با حمایت خیران به بیماران با سوختگی بیش از ۵۰ درصد کمک و برای ادامه درمان به آنها تسهیلاتی در قالب قرض الحسنه پرداخت می کند.
علی اکبر رامجردی، با اشاره به اینکه این مجمع سالانه بیش از ۶۰میلیارد ریال تسهیلات درمانی به بیماران سوختگی اعطا می کند، افزود: در صدد هستیم با حمایت هر چه بیشتر خیران، به تمام بیماران سوختگی نیازمند، وام کم بهره پرداخت کنیم.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه درمان بیماران دچار سوختگی بسیار هزینه بر است، انتظار داریم خیران در این زمینه میزان کمک های خود را افزایش دهند تا بتوانیم به تعداد بیشتری از این بیماران تسهیلات پرداخت کنیم.
۶۱۱۳ /۶۱۱۸انتهای پیام /*