جانمایی برخی مدارس حاشیه جاده خراسان شمالی مناسب نیستعلی اصغر بدیعی مقدم روز سه شنبه در حاشیه آیین اختتامیه طرح ایمن سازی مدارس استان به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در استان برخی مدارس نوساز هم در مکان نامناسب اجرا شده است.
وی گفت: ۱۹۰ مدرسه روستایی این استان در حاشیه جاده قرار دارند که باید زیر پوشش طرح ایمن سازی قرار گیرند.

* تقدیر از برترین ها
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی نیز گفت: ایمن سازی مدارس به لحاظ فیزیکی و یا آموزشی از برنامه های این اداره کل است و هر ساله شماری از مدارس حاشیه جاده زیر پوشش قرار می گیرند.
سعید سبحانی اظهار کرد: در تلاش هستیم تا از توان معلمان و مدیران در ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان استفاده کنیم و در این زمینه آموزش و پرورش همکاری خوبی با ما داشته است.
وی افزود: در سال تحصیلی جاری ۱۰ مدرسه حاشیه جاده زیر پوشش طرح ایمن سازی آموزشی فیزیکی و ۲۵ مدرسه زیر پوشش برنامه های ایمن سازی آموزشی قرار گرفتند که در این آیین از برترین های این طرح قدردانی شد.
سبحانی خاطرنشان کرد: ۱۰ نفر از دانش آموزان و پنج نفر از عوامل اجرایی مدارس در این آیین تقدیر و تجلیل شدند.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: علاوه بر تقدیر از برترین های این طرح، کلاه ایمنی میان شماری از دانش آموزان مدارس حاشیه جاده استان توزیع شد.
به گزارش ایرنا، ایمن ‌سازی فیزیکی شامل نصب چراغ چشمک ‌زن، خط کشی جاده و خط نوشته است و ایمن ‌سازی آموزشی شامل آموزش نحوه تردد ایمن دانش آموزان به مدارس، افزایش دانش ایمنی ترافیک و آموختن مهارت های لازم در این حوزه است که با توزیع اقلام آموزشی، مانند کتاب ‌های آموزشی و توزیع جلیقه های شبرنگ میان دانش آموزان همراه می ‌شود.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲انتهای پیام /*