جزئیات بیشتر از حادثه ریزش ساختمان ارم یاسوججلال پوران فرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه سبب مرگ یک کارگر ۲۴ ساله از اهالی استان کرمانشاه به نام حسین رضایی شد.
وی بیان کرد: مصدومان به نام‌های حسین خسروی و مهران عباسیان که به ترتیب ۳۰ و ۳۴ سن دارند، پس از امداد و نجات اولیه هم اکنون در بیمارستان شهید بهشتی شهر یاسوج بستری هستند.
پوران فرد بیان کرد: برای امداد و نجات حادثه دیدگان چهار کد فوریت‌های پزشکی به محل حادثه اعزام شدند.
وی گفت: در حادثه ریزش ساختمان پنج طبقه یاسوج امدادگران هلال احمر، آتش نشانی، فوریت‌های پزشکی و مدیریت بحران استانداری و سایر متولیان حضور داشتند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این حادثه ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه امروز به مرکز فوریت‌های ۱۱۵ این استان گزارش شد.
پوران فرد اظهار داشت: ظهر امروز طبقه پنجم یک واحد ساختمان در بلوار ارم، خیابان سروش شهر یاسوج فرو ریخت که ۲ نفر از کارگران در حال بتن ریزی این ساختمان زیر آوار ماندند.
رعایت نشدن اصول ایمنی ساختمان عامل این حادثه اعلام شده است.
مطابق تعریف پزشکی قانونی، مصدومیت ناشی ازحادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می‌شود و لزوماً نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.
بر اساس برخی از اظهارات رسمی در حال حاضر ایران جزء یکی از پرحادثه‌ترین کشورهای جهان در حین کار است.
در بخش حوادث کار ایران در رتبه دوم یا سوم دنیا قرار دارد و پرحادثه‌ترین فضای کاری در ایران نیز، کارگری ساختمانی است.
بر اساس آمار وزارت کار، پارسال ۸۱۲ نفر در کشور بر اثر حوادث کاری جان باختند.
سازمان بین المللی کار در بررسی‌هایی که انجام داده اعلام کرده است که ۹۸ درصد حوادث ناشی از کار قابل پیشگیری است.
اول خرداد سال جاری نیز بر اثر انفجار در یکی از کوره‌های ذوب کارخانه فولاد کهگیلویه و بویراحمد و فوران مواد مذاب و تشعشعات ناشی از آن، ۶ نفر از کارگران شاغل در این کارگاه صنعتی مصدوم و سه تن نیز کشته شدند.
شهر یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشار: سید ولی موسوی نژاد
۸۱۴۳/۶۱۱۰انتهای پیام /*