به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری در این پیام ضمن تبریک روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم آورده است:« هفدهم مرداد که با نام یک شهید به عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری شده، در سالی که نظام سلامت از ابتدای آن در جدال با ویروس کرونا، شهدای بسیاری را تقدیم کرده است، رنگ تازه‌ای دارد. خبرنگاران از ابتدای شیوع ویروس کرونا و حتی قبل‌تر از آن در کنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته و مسیر صحیح اطلاع رسانی و آموزش عمومی را با خلاقیت و نوآوری خود ایجاد کردند. ویروسی که همه جهان را درگیر کرده و منجر به بروز مشکلات فراوان اقتصادی و اجتماعی شده و حتی بین افراد جامعه، فاصله فیزیکی ایجاد کرده است. فاصله‌ای که تا حد زیادی باعث نزدیکی قلب‌ها و تبلور محبت‌ها شده است.

خبرنگاران در این عرصه مهم نقش‌های مختلفی بر دوش دارند که در این دوران بیشتر از همیشه به چشم جامعه می‌آید. حضور خبرنگاران در بیمارستان‌ها و پیگیری و انعکاس مشکلات بیماران و دغدغه‌مندی آنها باعث می‌شود که مسئولان نظام سلامت پرتلاش‌تر به خدمت بپردازند و این موضوع بی‌گمان باعث افزایش رضایت از نظام سلامت می‌شود.

خبرنگار ذهن بیدار جامعه و همراه نظام سلامت برای ارائه آموزش‌های صحیح به مردم برای پیشگیری است و به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا این همراهی صمیمانه جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد. زیرا اگر این همراهی و همکاری از طرف رسانه‌ها و خبرنگاران برای انعکاس اخبار صحیح درباره کرونا نبود، این جالی خالی با اخبار جعلی و شایعه‌ها پر می‌شد و آرامش روانی جامعه برای مقابله با ویروس کرونا بر هم می‌ریخت. اطلاع رسانی به موقع و صحیح خبرنگاران در مسیر مقابله با شایعه‌ها و سودجویان و منتشرکنندگان اخبار جعلی، کمک موثر و ارزشمندی برای جامعه به حساب می‌آید و مردم نیز قدردان این ذهن‌های بیدار و پویا هستند.

کار رسانه هیچ وقت تعطیل نمی‌شود و حتی مشاهده کردیم که در دوران شیوع ویروس کرونا، فعالیت و تلاش رسانه‌ها و خبرنگاران بیشتر از همیشه شد. زیرا در این شرایط است که جامعه به اطلاعات صحیح، علمی و تایید شده از طرف متخصصان و پزشکان نیاز دارد و این خبرنگاران هستند که با شیوه‌های نوین و گوناگون خود، وظیفه انتقال مفاهیم آموزشی و اطلاع رسانی صحیح و علمی را بر عهده می‌گیرند. نکته این‌جاست که خبرنگاران به عنوان دریافت کننده مفاهیم و آموزش‌های علمی، به عنوان تسهیل کننده عمل کرده و آن مفاهیم را به شیوه‌ای به مخاطب خود عرضه می‌کنند که بهتر درک شده و اجرایی شود.

جا دارد که ضمن گرامی‌داشت یاد شهدای عرصه خبر و رسانه، یاد عزیزان مدافع سلامت که در مسیر مقابله با ویروس کرونا به شهادت رسیدند را گرامی بداریم و از مردم، اصناف و همه گروه‌های اجتماعی بخواهیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و شست‌وشوی مداوم دست‌ها در مسیر پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا محکم‌تر قدم بردارند. همچنین از خبرنگارانی که در همه این ماه‌ها همراه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تلاش کردند تا جان مردم را از خطر بیماری کووید 19 در امان بدارند هم تشکر ویژه کنیم و بگوییم که همه در کنار هم هستیم تا این ویروس منحوس را شکست بدهیم و در آستانه عید سعید غدیر خم آرزو می‌کنیم که با کمک یکدیگر، سلامت را به سرزمین‌مان برگردانیم.»

انتهای پیام

پاسخی بگذارید