خسارتی از زلزله سرخس گزارش نشده استحسین سنجرانی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارشهای اولیه نیروی انتظامی، مرزبانی و جمعیت هلال احمر هیچ خسارت فوتی و مصدومیت ناشی از زلزله گزارش نشده است.
وی گفت: زلزله در ۲۶ کیلومتری شهر سرخس رخ داد و حدود چهار ثانیه ادامه داشت.

* اعزام تیمهای ارزیاب
سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: سه تیم ارزیاب از امدادگران هلال احمر سرخس به استعداد ۱۴ نفر به روستاهای گنبدلی، شورلق، کلاته حاج محمد و چاله زر آن شهرستان فرستاده شده اند.
مجتبی محمودی افزود: امدادگران هلال احمر خراسان رضوی به حالت آماده باش درآمده اند تا در صورت نیاز به سرخس اعزام شوند اما تا این لحظه هیچ خسارتی گزارش نشده است.

* تیمهای ارزیاب دانشگاه علوم پزشکی
شهرام طاهر زاده رییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی هم به خبرنگار ایرنا گفت: پنج تیم ارزیاب از سوی این دانشگاه به سرخس فرستاده شدند و بیمارستان آن شهر نیز به حالت آماده باش درآمده است. به منظور پذیرش مصدومان احتمالی ظرفیت بیمارستان سرخس نیز افزایش یافت.
زمین لرزه ای به بزرگی پنج ریشتر در عمق هفت کیلومتری زمین ساعت ۲۰ و شش دقیقه و ۴۲ ثانیه امشب سرخس را در شرق مشهد لرزاند.
مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری سرخس در فاصله ۱۸۵ کیلومتری شرق مشهد واقع است. سرخس مرکب از دو بخش مرکزی و مرزداران ۸۵ روستا دارد. ۵۱ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند. سرخس از سمت شمال و شرق با کشور جمهوری ترکمنستان هم مرز است.
۷۵۰۷/۱۸۵۸انتهای پیام /*