به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در اجرای اولین مرحله از طرح اقتدار که صبح امروز در محل ستاد فاتب برگزار شد، گفت: اولین مرحله از اجرای طرح اقتدار پلیس امنیت برای برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس، فروشندگان سلاح و … بود؛ افرادی که در پارک‌ها، قهوه خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی و … اقدام به ایجاد مزاحمت برای شهروندان کرده بودند.

رحیمی با بیان اینکه اجرای این طرح پس از انجام کار اطلاعاتی از ابتدای این هفته به طور عملیاتی آغاز شد افزود: در همین راستا نیز ۲۵۷ پرونده تشکیل شد که ۱۲۱ مورد آن مربوط به شرارت، درگیری، عربده کشی، باج گیری، زورگیری، ضرب و جرح و نظایر آن بود. ۱۸ پرونده مربوط به حمل سلاح و مهمات و خرید و فروش آن بود. ۳۹ پرونده مربوط به مشروبات الکلی و مواد مخدر بوده و ۷۹ پرونده نیز مربوط به مزاحمین نوامیس و اوباش نوپا است.

وی با بیان اینکه این طرح در ۳۵۰ نقطه از تهران از جمله قهوه خانه‌ها، پارک‌ها، باشگاه‌های بدنسازی و … به مرحله اجرا درآمد گفت: بر این اساس متهمان در محلات فرحزاد، ستارخان، تهرانپارس، خاک سفید، نازی آباد، یاخچی آباد، اتابک، خزانه، سعادت آباد و … دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه در اجرای این طرح ۲۲۴۱ واحد صنفی نیز مورد بازدید قرار گرفت خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود ۱۰۰ مورد مرتکب تخلفاتی شده بودند که برخورد لازم با آنان صورت گرفت و عمدتا پلمب شدند.

رحیمی با بیان اینکه در مجموع اجرای این طرح ۵۵۷ نفر دستگیر شدند تاکید کرد: از این تعداد حدود ۱۰۹ نفر از اراذل و اوباش سطح دار بوده‌اند که اقدام به شرارت و تخریب اموال عمومی و درگیری کرده بودند. ۷۹ نفر جزو اوباشگران نوپا بوده، ۳۱.۴۷ نفر مزاحم نوامیس، ۲۴ نفر توزیع کننده مواد مخدر و ۱۸ نفر نیز در کار خرید و فروش سلاح بوده و مابقی مرتکب دیگر جرایم شده بودند که از این تعداد ۱۳۷ نفر سابقه دار بودند.

به گفته رحیمی حدود ۳۰ درصد از افراد دستگیر شده نیز در بستر فضای مجازی اقدام به انجام اقدامات مجرمانه کرده یا در این فضا کری خوانی و ایجاد وحشت کرده و یا آن را بستری برای اقدام مجرمانه خود قرار داده بودند.

رحیمی ادامه داد: در اجرای این مرحله از طرح اقتدار ۴۳ قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۴۳ قبضه سلاح سرد، ۹۳ دستگاه انواع بیسیم، ۱۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و … کشف و ضبط شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید