دیدار نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت با رهبر کلیسای ارتدوکس روسبه گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، رئیس بعثه مقام معظم رهبری در حج در حاشیه مراسم یکصدمین سالگرد تجدید برقراری جایگاه پاتریاک در کلیسای ارتدکس با تبریک تثبیت جایگاه دینی مسیحیت در روسیه به توسعه همه جانبه روابط تهران و مسکو اشاره و اهمیت زندگی مسالمت آمیز ادیان را مورد تاکید قرار داد.
رایزنی فرهنگی ایران در روسیه اعلام کرد: پاتریاک کریل رهبر کلیسای ارتدوکس روس نیز با خیر مقدم به همکاری کلیسای ارتدوکس روس در گفت و گوی اسلام و مسیحیت با ایران در مدت ۲۰ سال با برگزاری دهمین دور گفت و گو با اندیشمندان به عنوان یک تجربه موفق یاد کرد.
در مراسم یکصدمین سالگرد تجدید برقراری جایگاه پاتریاک در کلیسای ارتدکس که در کلیسای عیسی منجی در مسکو برگزار شد ،شخصیت های مذهبی از کلیسا و مفتیان مسلمان روسیه و رضا ملکی رایزن فرهنگی به نمایندگی از کشورمان نیز حضور داشتند.
حجت الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، در چارچوب برنامه سفر خود به روسیه با راویل عین الدین رئیس شورای مفتی های روسیه (عالی ترین نهاد اسلامی این کشور) نیز دیدار کرد و دو طرف بر همکاری مسلمانان روسیه با ایران اسلامی تاکید کردند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت به منظور شرکت در برنامه های مختلف به مناسبت هفته وحدت به روسیه سفر کرده و در چند روز اخیر علاوه بر مسکو به شهرهای قازان پایتخت جمهوری تاتارستان و اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان در منطقه ولگای این کشور سفر و با مقام ها و شخصیت های مذهبی این مناطق دیدار و گفت وگو کرد.
شبد**اروپام*۳۹۱ **۱۰۱۰
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*