رسانه‌ها از حاشیه سازی در سانحه هوایی یاسوج خودداری کنندحجت الاسلام علی مزارعی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به برخی شایعه سازی‌ها مبنی بر زنده بودن برخی مسافران افزود: با توجه به سرعت ۴۰۰ کیلومتر هواپیما این ادعا عقلانی نیست و پزشکی قانونی با توجه به تصاویر و بقایای اجساد شاهدی یافت نکرده است.
مزارعی انتشار وسایل جانباختگان سانحه هوایی تهران یاسوج از سوی برخی رسانه‌های ارتباط جمعی را یادآور شد و تصریح کرد: تشریح این جزییات با توجه به دلخراش بودن آن باعث افزایش آلام خانواده جانباختگان می‌شود.
وی تلاش شبانه روزی امدادگران ارتش، هلال احمر و تمام مسئولان در ۱۷ روز گذشته را تقدیر کرد و افزود: این فعالیت‌ها در راستای جست و جو و انتقال پیکر جانباختگان و قطعات مهم هواپیما برای کاستن از درد و رنج خانواده‌های قربانیان این حادثه است و انتشار چنین تصاویری منصفانه نیست.
در چند روز اخیر برخی وسایل مسافران مانند عروسک، ساعت مچی یا کارت ملی جانباختگان سانحه هوایی پرواز تهران یاسوج در برخی رسانه‌های استان منتشر شده بود.
مسئول گروه امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر پیشتر گفته بود همه امدادگران با هماهنگی ستاد بحران قبل از اعزام به منطقه نسبت به انتشار تصاویری که باعث تألم بازماندگان شود، آموزش داده می‌شوند.
در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران – یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمای آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح یکشنبه ۲۹ بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن ۴۸ ساعت پس از سقوط پیدا شد.
هفتمین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی که در شانزدهمین روز جست‌وجو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود دیروز دوشنبه به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.
۸۱۴۳/۶۱۱۰انتهای پیام /*