رفع تصرف بیش از ۷۵ هزار مترمربع از زمین های دولتی قلعه گنج و کهنوجسرهنگ مصطفی ابرهام عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تصرفات شامل پنج قطعه زمین که شامل ۲ قطعه زمین به متراژ ۳۵۰مترمربع و ۶۰۰ متر مربع واقع در پلاک ۴۵ فرعی از ۲۹۵۸ اصلی سرتک شهرستان قلعه گنج و ۳ قطعه زمین به متراژ ۷۵هزار متر مربع واقع در پلاک های ۱۵۵۷ فرعی از ۲ اصلی و ۱۶۲۱ فرعی از ۲ اصلی شهرک آزادگان و شهرک صنعتی شهرستان کهنوج است .
وی تصریح کرد: ارزش ریالی اراضی رفع تصرف شده۶۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال می باشد که با اقدام به موقع نیروهای حفاظت از اراضی جنوب استان کرمان رفع تصرف فوری شد.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی جنوب کرمان بیان کرد: متصرفان با انجام عملیات ساختمانی از جمله دیوار کشی قصد تصرف این اراضی را داشتند .
وی خاطر نشان کرد : یکی از وظایف یگان حفاظت از اراضی، حفاظت از اراضی دولتی در محدوده و حریم شهرهاست لذا شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف به این یگان اطلاع دهند تا اجازه تصرف به افراد سودجو داده نشود.
سرهنگ ابرهام گفت: اگر شهروندان قصد خرید املاک و اراضی در محدوده و حریم شهرها را دارند ابتدا استعلامات لازم را از طریق اداره کل راه و شهرسازی انجام دهند تا ناخواسته جز متصرفان اراضی دولتی قرار نگیرند.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان هفت شهرجیرفت ،کهنوج، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان، رودبارجنوب و فاریاب را پوشش می دهد.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز**انتشار: بهنام احمدی *
۷۴۵۰/۷۴۲۹/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*