سانحه رانندگی در محور اسفراین – سبزوار ۲ کشته داشتسرهنگ علیرضا حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این حادثه کیلومتر ۳۵ محور اسفراین به سبزوار بعد از گراتی رخ داد.
وی انحراف به چپ یکی از رانندگان را علت حادثه عنوان کرد و گفت: در این سانحه رانند گان خودروها جان باختند.
وی خاطرنشان کرد: در این حادثه سه نفر مصدوم شدند که توسط امدادگران جمعیت هلال احمر رهاسازی و به مراکز درمانی انتقال یافتند.
سرهنگ حسین زاده به سانحه تصادف زنجیره ای خودروهای سمند- پراید-سمند-دنا-اتوبوس و تریلی اشاره کرد و افزود: این سانحه در کیلومتر ۳ محور آشخانه به بجنورد روبه روی کارخانه پنبه رخ داد که چهار مصدوم به همراه داشت که به مراکز درمانی انتقال یافتند.
وی با تاکید بر اینکه مردم از سفرهای غیر ضروری در جاده های استان خودداری کنند افزود: رانندگان پیش از سفر از سالم بودن خودرو، بخاری و برف پاک کن اطمینان حاصل کنند و حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
رئیس پلیس‌راه خراسان شمالی گفت:از رانندگان انتظار می رود با احتیاط و با سرعت مطمئنه حرکت کنند.
۲۱ گردنه در محورهای خراسان شمالی به طول ۶۸۱ کیلومتر تحت پوشش خدمات راهداران است.
طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و ۳۴۳ کیلومتر است که ۱,۵۴ درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده و از این لحاظ در رتبه ۲۵ کشور قرار دارد.
اکنون ۱۶۶ کیلومتر بزرگراه، ۴۳۲ کیلومتر راه اصلی و ۷۴۵ کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.
طول راه های روستایی استان هم ۴ هزار و ۶۵۴ کیلومتر است که ۳,۶ درصد از راه های روستایی کشور را دارد و در رتبه ۱۳ قرار دارد.
طول راه های شریانی استان ۶۳۷ کیلومتر است که ۱,۸ از راه های شریانی کشور را دارد و در رتبه ۲۳ قرار دارد.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی 🆔 @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲انتهای پیام /*