به گزارش ایسنا، کارشناسان با ابراز نگرانی از عکس گرفتن با پنگوئن‌ها و دیگر گونه‌های جانوری بر تاثیر منفی این کار روی تغذیه، تولید مثل و نرخ باروری آن‌ها تاکید کردند.

در کنفرانس بین‌المللی پنگوئن که در نیوزیلند برگزار شده، کارشناسان اظهار داشتند: در میان بحث‌های حساس در مورد مخاطرات بحران آب و هوایی و از بین رفتن زیستگاه‌های طبیعی موضوع سلفی گرفتن در حیات‌وحش مطرح شد که می‌تواند روی رفتار و الگوی زندگی جانوران تاثیر بگذارد.

عکس سلفی خوب در حیات‌وحش تصویری است که در آن تماسی بین انسان و حیوان نباشد و نباید حرکت حیوان را محدود یا او را در قفس زندانی کردیکی از محققان این مطالعه از دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند گفت: ما انسان‌ها غالبا احترامی برای حیات‌وحش قائل نیستیم و هیچ درکی از اهمیت آن نداریم. عادی نشان دادن سلفی در حیات‌وحش بسیار خطرناک است و به حیوانات آسیب‌های جدی وارد می‌کند که از آن جمله می‌توان به استرس‌های روانی، جسمی، اختلال در نوع تغذیه و رفتارهای تولید مثلی آن‌ها اشاره کرد که در نهایت به کاهش نرخ زاد و ولد منجر می‌شود.

به گفته محققان مشکل با سلفی‌ گرفتن در حیات‌وحش این است که این تصاویر اغلب بدون هیچ مفهوم مشخص و زمینه‌سازی مناسب منتشر می‌شوند و بنابراین حتی اگر انگیزه این کار، انتقالِ پیامی درباره بهبود و حفظ محیط زیست باشد اما اغلب این پیام به مخاطب نمی‌رسد و مخاطبان صرفا تصویری از فردی را می‌بینند که حیوانی را بغل گرفته و بقیه نیز به انجام رفتارهای مشابه ترغیب می‌شوند.

به گزارش روزنامه گاردین، شبکه‌های اجتماعی مختلف از قبیل اینستاگرام میزبان صدها هزار نمونه سلفی در حیات‌وحش است که بیشتر آن‌ها “سلفی بد” محسوب می‌شوند. عکس سلفی خوب در حیات‌وحش تصویری است که در آن تماسی بین انسان و حیوان نباشد و نباید حرکت حیوان را محدود یا او را در قفس زندانی کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید