سه طرح بهداشتی و درمانی در خمین بهره برداری شدبه گزارش ایرنا، این طرح ها شامل ۲ پایگاه سلامت و نخستین مرکز دولتی درمان سوء مصرف مواد مخدر است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین در آیین بهره برداری از مرکز درمان سوء مصرف مواد مخدر خمین، گفت: این مرکز با مدیریت دولتی در محل خودکفایی این شهر راه اندازی شده که برای تجهیز آن ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
دکتر جواد جواهری افزود: هشت کلینیک ترک اعتیاد خصوص در خمین فعال است اما این مرکز نخستین کلینیک دولتی زیر نظر دانشکده علوم پزشکی است که فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی ادامه داد: در این مرکز از یک پزشک عمومی دوره دیده و یک کارشناس روانشناس یاری گرفته می شود و این مرکز با هدف کاهش آسیب اعتیاد راه اندازی شده و روزانه قادر است به بیش از ۱۰۰ نفر خدمت رسانی کند.
دکتر جواهری گفت: این مرکز درمان اعتیاد در ۲ بخش درمان و آموزش فعال است و تعرفه درمانی بر اساس نرخ ابلاغی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی است.
معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین در آیین افتتاح پایگاه های سلامت این شهرستان نیز گفت: ۲ پایگاه سلامت در مناطق حاشیه خمین شامل عباس آباد و شهرک نیروی انتظامی به وسعت هر یک ۲۵۰ متر مربع ایجاد شده است.
دکتر محمد علی عروجی افزود: برای ساخت و تجهیز این پایگاه های سلامت در مجموع ۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی ادامه داد: پایگاه سلامت شهید پاکروان در شهرک معلم این شهر ۱۰ هزار جمعیت را تحت پوشش قرار می دهد و ۶ کارشناس سلامت به ارائه خدمات می پردازند.
دکتر عروجی بیان کرد: در این پایگاه خدمات بهداشتی و مراقبتی از قبیل مامایی، مایه کوبی، خدمات آموزش آموزش مادران باردار و داوطلبان سلامت، آموزش بهداشت و انجام خدمات نوین سلامت در سنین میانسالی ارائه می شود.
معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین اظهارکرد: پایگاه سلامت عباس آباد دومین پایگاه سلامت در مناطق حاشیه نشین خمین است که مورد بهره برداری قرار گرفته است.
دکتر عروجی ادامه داد: در این پایگاه نیز سه کارشناس به ۶ هزار نفر جمعیت هدف در محیطی استاندارد خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: سه پایگاه سلامت دیگر نیز در خمین در حال ساخت است که سال آینده مورد بهره برداری می شود.
در دهه فجر امسال ۲۵۰ متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی و اقتصادی در شهرستان خمین در حال اجرا است.
شهرستان خمین زادگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی است که در جنوب استان مرکزی واقع شده و ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۲۷۷/ ۶۰۱۳/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده: مژگان حیدریانتهای پیام /*