سپاه پاسداران در حادثه زلزله کرمانشاه خوب عمل کردحجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد روز یکشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای مناطق زلزله زده سرپل ذهاب به خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای سپاه در همان روز بعد از زلزله برای امداد رسانی و خدمات رسانی به زلزله زدگان در مناطق زلزله زده حضور یافتند و به ارائه خدمات لازم به آسیب دیدگان پرداختند.
وی اظهار کرد: امدادرسانی و اعزام تیم های پزشکی و عملیات نجات آسیب دیدگان و همچنین آواربرداری از مجموعه اقدام های ارزشمند نیروهای سپاه در جریان زلزله بود.
امام جمعه موقت تهران گفت: همچنین در عملیات اسکان موقت زلزله زدگان در کانکس ها و چادرها نیروهای سپاه خوب عمل کردند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد افزود: آغاز عملیات بازسازی ۲۲ روستای آسیب دیده زلزله نیز از سوی سپاه پاسداران تهران کار ارزشمند دیگری بود که تاکنون ۴۰ واحد مسکونی ساخته شده است.
وی ادامه داد: بیش از یک هزار کانکس برای اسکان آسیب دیدگان در منطقه از سوی سپاه نصب شده و در موضوع اسکان دایم نیز ۴۰ واحد مسکونی تا پایان شعبان تحویل زلزله زدگان واحدهای تخریبی می شود تا در این منازل ساکن شوند.
فرمانده سپاه پاسداران تهران بزرگ نیز گفت: در جریان زلزله مهیب ۲۱ آبان پارسال نیروهای سپاه اقدام های ارزشمندی ارائه کردند و در این خصوص در عملیات امداد و نجات و آواربرداری مشارکت خوبی داشتند.
سردار محمدرضا یزدی افزود: همچنین در موضوع اسکان اضطراری، سپاه در راستای کمک به رفع نیازهای اولیه مردم گام هایی خوبی برداشت.
وی مساله اسکان دایمی را نیاز اصلی زلزله زدگان کرمانشاه ذکر کرد و گفت: آمادگی داریم با کمک مردم تهران برای کسانی که امکان ساخت خانه های دایمی ندارند وارد عمل شویم.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد.
۸۰۶۶/۳۰۱۲/۷۳۹۹/۱۷۷۲انتهای پیام /*