فرماندار: ادارات مشهد فردا با ۲ ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنندمحمدرحیم نوروزیان جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جلسه اضطراری کاهش آلودگی هوای مشهد امشب با توجه به وضعیت هشدار آلودگی هوا در روزهای ابتدایی هفته آینده، در این شهر برگزار شد.
وی بیان کرد: بر اساس مصوبات این جلسه کلیه مدارس در تمام مقاطع تحصیلی و همچنین مدارس پیش دبستانی و مهد کودک ها در مشهد، فردا تعطیل خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر کلیه ادارات و نهادها روز شنبه با ۲ ساعت تاخیر کار خود را آغاز می کنند که این مصوبه بانک ها را نیز شامل می شود.
بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، کلانشهر مشهد از ابتدای دی ماه ۱۳ روز آلودگی هوا داشته که صبح امروز (جمعه) با میانگین ۱۷۵ پی.اس.آی آلوده ترین روز خود در سال جاری را سپری کرده و شهروندان در این ماه تنها ۲ روز هوای پاک تنفس کرده اند.
روزانه تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر ۳٫۵ میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از ۳۰۰ پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
۳۰۲۷/۵۱۳۲انتهای پیام /*