به گزارش ایرنا سردار عبدالله نظرپور عصر دوشنبه در جلسه مشترک با طرف عراقی در پایانه مرزی چذابه اظهار کرد: نیروهای عراقی در روزهای گذشته به صورت شبانه در پایانه مرزی چذابه به امور زائران ایرانی پرداخته اند که جا دارد از آن ها تقدیر کنیم.
وی افزود: اگرچه خستگی راه در برخی از مواقع شرایط روحی مسافران و زائران ایرانی را برهم زده بود اما با این وجود حسن نظر، تعامل و بردباری همکاران مرزبانی در پایانه مرزی شیب عراق قابل تقدیر است.
فرمانده مرزبانی خوزستان ادامه داد: بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب هیچ فردی بدون ویزا یا درنظرنگرفتن قوانین کشورعراق نباید به کربلا برود و ما نیز بر اساس فرمایشات ولی فقیه تمام تلاش خود را در این راستا به کار گرفته ایم.
همچنین علی حسین فرمانده منطقه سوم عراق در این جلسه اظهار کرد: مایه مسرت و خرسندی است که چنین جلساتی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی بین دو کشور ایران و عراق به صورت مستمر در این ایام برگزار شد.
وی افزود: خدمت به زائران اربعین حسینی که از کشورهای مختلف جهان وارد عراق شدند، مایه شرف و عزت بوده و این خدمت رسانی را حتی با وجود مشکلات عدیده نیز تحمل می کنیم.
فرمانده منطقه سوم عراق ادامه داد: خدمت رسانی به زائران حسینی منت نیست بلکه امری واجب و جزو اولویت های ما به شمار می رود.
وی ادامه داد: مرزبانی خوزستان در خصوص برنامه ریزی برای کنترل زائران اربعین حسینی اقدامات خوبی را در این ایام در دستور کار داشته و به خوبی به وظایف خود واقف است.
حسین تصریح کرد: پیش از این برنامه هایی برای بازگشایی مرز مندنی در دستور کار داشتیم اما به منظور تامین امنیت زائران این مرز تاکنون باز نشده است.
وی ادامه داد: اکنون نه تنها تامین امنیت زائران مهم است بلکه باید در زمینه امداد رسانی، حمل و نقل و مسائل رفاهی نیز توجه ویژه ای به رفاه زائران داشته باشیم.
فرمانده منطقه سوم عراق گفت: اگرچه در این ایام تعداد زائران میلیونی است اما این نظم، آسانی و امنیت تردد زائران نشان از همکاری خوب بین دوکشور است.
7152/6064
خبرنگار: محمدرضاخبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید