Search

فعالیتهای همچون تولیدی کفش انجام نمیشود

یک کارشناس بازار کار با بیان اینکه در کوتاه مدت باید به سمت راه اندازی و حمایت از کسب و کارهای خرد برویم، معتقد است: در حال حاضر اعتماد جدی برای انجام فعالیتهای همچون تولیدی کفش در کشور وجود ندارد و دیگر کمتر کسی سرمایه اش را به سمت کارهایی چون احداث تولیدی کفش زنانه می برد.

حمید حاج اسماعیلی اظهار کرد: تردیدی نیست که افزایش اشتغال از طریق بنگاهها و کسب و کارهای کوچک ایجاد می شود و در تمام دنیا نیز این رویه معمول است ولی انحصار کسب و کارهای خرد جدا از دولت و در حوزه بخش خصوصی و مردم است.

وی با بیان اینکه دولت باید برنامه دقیق و مشخصی در حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک ارائه بدهد، افزود: دولت باید یک برنامه عملی برای راه اندازی این قبیل کسب و کارها ارائه کند.

این کارشناس بازار کار متذکر شد: جدی ترین مشکل ما بعد از تحریم‌ها و هدفمندی یارانه ها آسیب دیدن بنگاههای کوچک همانند کفش عمده بود.در حالی که بنگاهها انتظار داشتند تسهیلات ارزان در اختیارشان قرار بگیرد ولی نظام بانکی از این کار دریغ کرد.

حاج اسماعیلی با اشاره به پایین آمدن قدرت خرید مردم، گفت: برخی کسب وکارهای کوچک به توان خرید مردم وابسته است مثلا مشاغل خانگی و صنایع دستی و رکود و رونق آنها به شرایط و قدرت خرید مردم بستگی دارد.

تولیدی کفش

وی با بیان اینکه در ایران اعتماد جدی برای فعالیتهای تولیدی وجود ندارد و ریسک آن بالا است، اظهار کرد: دیگر کمتر کسی سرمایه اش را به سمت کارهای تولیدی می برد و این ضعف هم باید با اعتماد سازی از سوی دولت و امن کردن فضای کسب و کار برطرف شود.

 

صفحه اصلی :

 کلیک کنید

سایت اصلی :

ورود به سایت اصلی

تماس :

کلیک کنید