به گزارش خبرنگارایرنا، سیدعلی قاضی عسگر روز دوشنبه در گردهمایی دست اندرکاران مراسم اربعین حسینی (ع) ٩٦ درجمع خبرنگاران افزود: ملت شجاع و متدین در اربعین حسینی شعار هیهات منه ظله را سر خواهند داد و این شعار نشان می دهد تا پایان ایستاده ایم.
وی با تشریح مسئله زیارت در فرهنگ تشییع اظهار کرد: هدف ما از زیارت آشنایی و آموزش درس زندگی است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت ادامه داد: امیدواریم که روز به روز فرهنگ سازی توسعه پیدا کنند و عزیزانمان در ستاد اربعین بتوانند این فرهنگ را توسعه دهند.
وی ابراز امیدواری کرد در سال های آینده اربعین را به یک حرکت خود جوش مردمی برای منسجم کردن آزادی خواهان دنیا و مقابله با ظلم و ستم در عرصه بین المللی تبدیل کنیم.
وی درباره کمک ها به جمعیت شرکت کننده در مراسم راهپیمای اربعین حسینی نیز گفت: بعثه رهبری و سازمان حج و زیارت نقش مستقیمی در این زمینه ندارند.
قاضی عسکر با بیان اینکه ستادی برای برنامه ریزی مراسم اربعین در وزارت کشور که برای این امر برنامه ریزی می کند، ادامه داد: البته باید به تمام جوانب از جمله هزینه ضروری مانند بیمه زائرین توجه شود.
نماینده رهبر معظم انقلاب در امور حج و زیارت درباره هزینه ویزای سفر به عراق نیز گفت: دو کشور ایران و عراق بایستی در این زمینه مذاکره کنند.
وی به تاکید رهبرمعظم انقلاب درباره برگزاری مردمی مراسم اربعین نیز اشاره کرد و افزود: همانطور که درعراق هم حرکت مردم خود جوش است، این اصل در سیاست اربعین باید رعایت شود.
وی ادامه داد: اما این معنایش این نیست که دولت یا مسئولین اجرایی و فرهنگی خود را کنار بکشند و دولت باید نسبت به برنامه ریزی در این مراسم کمک کند اما نباید از حالت مردمی خارج شود.
سیام**9314**1058*1724*
خبرنگار: محمد افضلی* انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید