معدوم کردن ۲۰۰ هزار پرنده در کره جنوبیبه گزارش ایرنا از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی کانون جدید شناسایی شده در استان ‘گیونگ گی’ و در منطقه ای واقع در ۴۵ کیلومتری شمال پایتخت قرار دارد.
این چندمین بار در ماه های گذشته و بخصوص پس از شروع فصل سرما در کره جنوبی است که دولت از شناسایی کانون جدید بیماری و معدوم کردن پرندگان از جمله مرغ و ماکیان خبر می دهد.
وزارت کشاورزی در بیانیه ای آورده است قرنطینه کل منطقه آلوده و از بین بردن پرندگان را از روز چهارشنبه و پس از آنکه ۳۰ پرنده در این منطقه تلف شدند، شروع کرده است.
وزارت کشاورزی می افزاید از پایان سال گذشته میلادی تاکنون ۹ کانون آلوده به بیماری آنفلوانزای پرندگان و مرغی را در استان ‘جیولا’ این کشور شناسایی و هزاران پرنده را نابود کرده است.
دو سال قبل در سال ۲۰۱۶ دولت کره جنوبی به دلیل گسترش بی رویه بیماری اعلام کرد که این کشور با مرگبارترین بیماری آنفلوانزای پرندگان دست و پنجه نرم می کند.
آمار وزارت کشاورزی و مواد غذایی و امور روستایی کره جنوبی حاکی است که در آن سال ۳۳ میلیون و ۱۲۰ هزار قطعه پرنده در کشور نابود شدند.
این در شرایطی است که تا قبل از این در بزرگترین دوره شیوع بیماری که مربوط به سال ۲۰۱۴ میلادی بود شمار پرندگان معدوم شده به ۱۳ میلیون و ۹۶۰ هزار قطعه رسید.
آنفلوآنزای پرندگان، گونه‌ای بیماری ویروسی است که ویروس عامل آن از خانواده Orthomyxooviridae است این ویروس خود دارای سه تیپ A،B،C است امروزه تمامی ویروس هایی که در آزمایش‌ها جداسازی می‌شوند از گونه A این ویروس هستند.
این بیماری در حیوانات بخصوص ماکیان ایجاد می گردد و می تواند در انسان نیز موجب ایجاد نوع حاد با مرگ و میر بالا شود.
آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**انتهای پیام /*