نخستین جشنواره خیابان غذا در مشهد افتتاح شدبه گزارش ایرنا سخنگوی شورای عالی استانها و رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: ایجاد فضا و بستر مناسب برای افزایش شادی و نشاط خانوادگی از اهداف برگزاری این بازارچه است که متاسفانه در مشهد از این اماکن کم داریم.
امیر شهلا افزود: از مهمترین اهداف معاونت فرهنگی در دوره جدید شهرداری مشهد، شادی خانواده ها در کنار یکدیگر است و شب بازارها و جشنواره هایی نظیر بازار غذا فرصتی مناسب برای شاد بودن اعضای خانواده در کنار هم است.
وی خاطرنشان کرد: برپایی این بازارها باید از یک منطقه شهری به تمام ۱۳ منطقه مشهد تسری یابد و بازار غذا مقدمه و شروعی برای اجرای برنامه های خیابانی نظیر بازارچه ها، شب بازارها و نمایش های خیابانی در طول سال و مناسبتهای گوناگون است.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه بازار غذا از ویژه برنامه های استقبال از بهار شهرداری مشهد است که با همکاری اتاق اصناف و مرکز بهداشت عملیاتی شد، افزود: در این مکان ترکیبی از غذاهای سنتی و بین‌المللی ارائه و فضایی نیز برای حضور خانواده‌ها طراحی شده است.
جشنواره خیابان غذا در بلوار شهید باهنر مشهد تا هفدهم فروردین از ساعت ۱۷ تا ۲۳ پذیرای شهروندان، زائران و گردشگران نوروزی است.
چهار میلیون و ۱۰۸ هزار و ۱۹۷ مسافر در بازه زمانی ۲۴ اسفند پارسال تا اول فروردین جاری از مبادی ورودی مختلف وارد استان خراسان رضوی شده اند.
از این تعداد ۲ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۷۸ نفر با ۵ درصد رشد نسبت به پارسال وارد مشهد شده اند.
۷۵۰۵/۵۱۳۲انتهای پیام /*