به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در جلسه شورای مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت افزود: نظام شبکه با تمام توان به بسیج ملی مقابله با کرونا وارد شد و با حداقل هزینه و با توانمندی بهورزان، مراقبین سلامت، کارشناسان، پزشکان و سایر نیروهای داوطلب، این بسیج ملی را با غربالگری نزدیک به 80 میلیون نفر از هموطنان عزیز به پیش برد.

رئیسی افزود: نتیجه مستقیم این غربالگری کاهش چشمگیر ورودی به بیمارستان‌ها و به دنبال آن کاهش قابل ملاحظه تلفات ناشی از ابتلا به این ویروس بوده است.

وی ضمن اشاره به فعالیت‌های سایر بخش‌های حوزه بهداشت در سه ماه اخیر بعد از همه‌گیری ویروس کرونا، اظهار کرد: تدوین ده‌ها پروتکل بهداشتی برای همه مشاغل و صنوف در راستای طرح فاصله گذاری اجتماعی، حضور گسترده کارشناسان سلامت روان و تغذیه در مراکز جامع سلامت و سامانه تلفنی ۴۰۳۰ به منظور مشاوره و راهنمایی مراجعه کنندگان و تماس گیرندگان، تولید پرشمار محتواهای آموزشی در راستای پیشگیری از ابتلا به این ویروس و اقدامات قابل ملاحظه در بخش سلامت کودکان و مادران نمونه‌هایی از اقدامات حوزه بهداشت در مسیر مبارزه با کرونا بوده است. 

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت، رئیسی در پایان گفت: با همکاری هموطنان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین به تاخیر انداختن سفرها بخصوص در تعطیلات پیش رو، بسوی غلبه بر این ویروس حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید