به گزارش ایسنا، مصطفی سالاری در مراسم تکریم و معارفه استاندار گیلان، خدمت به مردم فرهیخته گیلان را توفیق الهی دانست و اظهار کرد: مفتخر به 21 ماه خدمت در سرزمین فرهنگ و تمدن و نام آوران بزرگ و شهدای گرانقدر هستم و تلاش کردم در مسیر خواست مردم و اجرای سیاست‌های دولت گام بردارم.

وی ضمن قدردانی از قاطعیت و اقتدار وزیر کشور در پیگیری سیاست‌های دولت و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای خدمتگزاری بهتر به مردم، افزود: خدمت به مردم وظیفه دولت است و استانداران و فرمانداران باید مجری سیاست‌های دولت در منطقه خود باشند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، به علاقمندی رئیس جمهور به خطه سرسبز و سرشار از ظرفیت گیلان اشاره و اظهار کرد: دکتر روحانی شناخت خوبی از گیلان دارند و لذا به دنبال رونق ظرفیت‌های بلااستفاده و یا کمتر استفاده شده این استان در مسیر توسعه هستند تا گامی در جهت رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم برداشته شود.

استاندار سابق گیلان مردم ایران را شایسته بهترین خدمات دانست و تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین اهداف دولت که سال گذشته در گیلان محقق شد، بهره‌برداری از راه آهن قزوین – رشت بود و لذا در ادامه اتصال این راه آن به انزلی و سپس آستارا در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با بیان اینکه اتصال خط آهن آستارا – آستارا را یکی از افتخارات دوران تصدی خود در گیلان می دانم، گفت: بهره‌برداری از این خط آهن موجب افزایش حجم مبادلات کالا از آستارای ایران به آستارای آذربایجان و از آنجا به کشورهای حوزه سی.آی.اس شده است.

سالاری پهلوگیری نخستین کشتی در بندر کاسپین را نقطه عطف رونق اقتصادی گیلان دانست و بیان کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی تکمیل 11 کیلومتر باقیمانده آزادراه رودبار – منجیل در حال انجام است و طرح های زیرساختی گیلان در بخش‌های کشاورزی و گردشگری با قوت ادامه دارد.

استاندار سابق گیلان از رشد 70 درصدی مبادلات تجاری این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: بی تردید فضای همگرایی شکل گرفته در گیلان زمینه‌های لازم را برای ورود بخش خصوصی فراهم می‌کند. در این راستا شیوه نامه‌های خوبی را با همکاری مسئولان قضایی و نظارتی و اجرایی تدوین کرده‌ایم.

وی استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد را مورد تاکید دولت تدبیر و امید دانست و یادآور شد: هیچ کاری بدون حضور و مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست و لذا خواستار نظارت مردم بر دولت هستیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید